1 Live Krone 2016 hudební ocenění: výsledky

1 Live Krone hudební ocenění jsou udělovány od roku 2000 německým rádiem 1LIVE. Letošní ročník proběhl první prosincový den v Bochumi a udílelo se celkem v osmi kategoriích.


Galavečerem provázel moderátor a hudebník Klaas Heufer – Umlauf známý ze show Cirkus Halligalli, či kapely Gloria. I přesto, že se udílelo celkem v osmi nejen hudebních kategoriích, všechna ocenění si odnesla pouze mužská část populace. V letošním ročníku totiž nebyla zahrnuta kategorii „Nejlepší zpěvačka“. Dle jedné redaktorky z rádia 1Live se letos neprosadilo tolik zpěvaček, aby jim otevřeli samotnou kategorii. Menší počet ženského zastoupení se ale nakonec v samotných kategoriích prosadil a to skrze Alma (společná píseň s Felixem Jaehnem), kapelu Boy a Stefanie Kloß ze Silbermond.

Během večera vystoupil samotný moderátor Klaas s lip sync a dále pak také s Philippem Poiselem, kdy oba hudebníci představili vlastní verzi Kollegaha. Diváci se také dočkali vystoupení Beginnera, Gzuz a Samyho Deluxe, a Milky Chance s jejich nejnovějším singlem Cocoon.

Nicméně za zmíňku jistě stojí i samotný začátek večera, jenž nás zanesl do blíže nespecifikované budoucnosti, kde zestárlý Klaas vzpomínal na 1Live Krone předávání v roce 1986 (které se samozřejmě nikdy neuskutečnilo) a na všechny zúčastněné. Rozhodně je zajímavé sledovat oblíbené hudebníky v retro oblecích. Záznam z celého předávání si můžete pustit zde.

Ocenění Nejlepší kapela si poprvé odnesla hip hopová partička 275ers, zatímco Clueso získal již svoji pátou sošku v kategorii Nejlepší zpěvák. Za Nejlepší živé vystoupení byli ocenění K.I.Z. a Nejlepší Hip Hop vystoupení byli zvolení Bonez MC a RAF Camora. Co se kategorii Nejlepší singl týče, ta letos poznala nového vítěze. Stal se jím písničkár Max Giesinger se svojí písní 80 Millionen. Max díky této písni v listopadu vyhrál MTV EMA Best German Act. Poslední tři kategorii nejsou hudební, spíše kulturní a vítězi se stali YouTuber Julien Bam za svou Roast Yourself Challenge v kategorii Video Krone, Luke Mockridge v Comedy Krone a Jürgen Domian v kategorii Speciální ocenění.

Zdroj fotek: radioszene.de a dpa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *