2017 patří ženám – alespoň co se hudby týče

Předtím, než znechuceně kliknete na křížek vpravo nahoře, protože se na vás valí další feministický článek, bych ráda podotkla, že tento článek jen a pouze pojednává o nadcházejících deskách německých interpretek. V loňském roce se nám ženské hudby moc nedostalo, většinou se jednalo o featuringy, či jednotlivé singly. Deska snad ani nevyšla žádná, či jich bylo tak málo, že v 1Live Krone Awards ani neotevřeli kategorii „Nejlepší zpěvačka“. V letošním roce se naopak můžeme těšit jak na staré, tak i na nové tváře a jen v prvních třech měsících si budeme mít z čeho vybírat.


Y´Akoto

Hamburská soulová zpěvačka s ghanskými kořeny se na hudební scéně pohybuje již od roku 2011, kdy vydala i své debutové EP Tamba. Poslední studiovku vydala před dvěma lety a s tou také dokázala zaujmout německé posluchače. Nadcházející deska Mermaid Blues vyjde poslední březnový den a nabídne celkem 11 skladeb. První ochutnávkou se stala balada Fool Me Once a dle této ukázky je jasné, že se rozhodně máme koncem března na co těšit.

Yvonne Catterfeld

Další z hudebních stálic německé popové scény – Yvonne nejen, že se věnuje hudbě, zahrála si také ve známém německém seriálu Gute Zeiten, schlechte Zeiten a loni také zasedla do porotcovského křesla v německé verzi Hlasu. Možná právě tato zkušenost zpěvačku inspirovala k produkci sedmého studiového alba Guten Morgen Freiheit, jenž vyjde 10. března. Album nabídne 14 písní, zatím jsou známé názvy prvních dvou – Guten Morgen Freiheit a Irgendwas. Poslední zmíněná se také stala pilotním singlem. Jedná se o featuring s mladým německým zpěvákem Bengio.

Joy Denalane

Berlínská zpěvačka dříve upsaná u Four Music během své bohaté kariéry okusila takové hudební žánry jako jazz, folk, r´n´b, či soul. Joy se nebojí jak rodné němčiny, tak angličtiny, nicméně její nadcházející deska Gleisdreieck, jež vyjde 3. března, se ponese pouze v němčině. Pokud občas koukáte na německé komedie, pak jste Joy mohli zaslechnout s jejím posledním singlem Keine Religion během filmu Traumfrauen. Co se nové desky týče, na své si přijdou milovníci německého rapu, protože zpěvačka využila svých konexí a na deluxe verzi alba vyjde hned několik featuringů s Tua, MEGALOH, Marteria a dalšími. Standart verze nabídne 18 skladeb a pilot Hologramm – electro popovou záležitost – si můžete poslechnout níže.

Judith Holofernes

Bývalá frontmanka kapely Wir sind Helden se po rozpadu kapely v roce 2012 vydala na sólovou dráhu a nutno podoktnout, že se jí tam dost líbí. Před třemi lety vydala druhé studiové album Ein leichtes Schwert a to se v rodném Německu umístilo na 7. místě prodejnosti. Judithina tvorba ale nesedne každému, už v dobách Wir sind Helden, si zpěvačka ráda hrála nejen se slovy, ale i se samotnou hudbou. Kapela se často ve svých textech zaobírala sociálními problémy. Nejnovější album zpěvačky, Ich bin das Chaos, vyjde 17. března a nabídne nám celkem 11 skladeb. Pokud si nejste jistí, jestli je Judithina tvorba přímo pro vás, pak si poslechněte první hravou ukázku z alba, Der letzte Optimist.

Jak tedy můžete vidět, každý březnový pátek se můžeme těšit na rozmanitou německou hudbu z produkcí německých zpěvaček. Co se března týče, Cassandra Steen se vrátí společně se svým starým projektem Glashaus, r´n´b soul-popovou kapelou, za kterou stojí například i Moses Pelham. Trojice hudebníků představí po dlouhých osmi letech nové album pojmenované Kraft. Deska vyjde 24. března a pilotním singlem se stala balada Fühlt sich wie sterben an.

Nemusíte ale nedočkavě vyhlížet březen, protože první deska se objevila na pultech hudebních obchodů už tento týden. Jméno Lisa Who vám asi nic neřekne, nicméně zpěvačka je známá díky live vystoupením rockové kapely Madsen, kde klukům sekunduje na klávesy. Mladičká zpěvačka vydala tento pátek debut Sehnsucht, ze kterého představila například skladbu Ich dreh mich nicht im Kreis. Retro soulová partička Rhonda vydává druhou studiovku Wire již příští týden. Kapela se vyznačuje nejen svým retro chytlavým soundem, ale i sympatickou zpěvačkou se silným hlasem, Milo Milone. Deska nabídne 11 skladeb a dle prvního singlu Off The Track lze usuzovat, že se pětice hudebníků posunula od retra spíše k indie-popu.

Hned začátkem února oddebutuje nový popový projekt Louka, který jsme vám představili nedávno v tomto článku. Od dva týdny později se k nim přidá Balbina – milovníci ženského německého popu se rozhodně mají na co těšit! Hned týden po Balbině nás potěší novým materiálem Alexa Feser, která se rozhodla posunout vydání nadcházející studiovky z ledna na únor za účelem vytvoření vinylové edice. Zatím poslední ohlášené album přišlo od Claire, electro-synth-popové kapely z Mnichova. Pětice s charizmatickou frontmankou Josie-Claire vydají druhé studiové album Tides 7. dubna.

Pořád vám přijde, že toho není dost? V tom případě vězte, že MarieMarie, Grace Capristo, Leslie Clio a Lena právě pracují na novém materiálu a minimálně poslední dvě zmíněné vydají nové album ještě letos. Lena již koncem loňského roku prozradila, že její další studiovka ponese název Gemini a nejspíše vyjde na podzim. Leslie Clio nás stále napíná, zpěvačka je s produkcí alba ale možná dále než Lena a buď jej vydá ještě před létem, nebo také na podzim.

Zdroj fotky: Sandra Ludewig, No One Can Catch Us Tour 2013 – Lena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *