5 skladeb, se kterými zaručeně přežijete podzimní období

Letošní léto už je nenávratně pryč. I přesto, že se počasí ještě drží, sychravo na sebe nenechá dlouho čekat. Jak si ale udržet dobrou náladu, když je venku zima a prší? Co takhle si vytvořit prvotřídní letní playlist, který nedá šanci jediné depresi? My pro vás máme hned pět zajímavých pop/house záležitostí, které by rozhodně neměli chybět v takovém anti-depressive playlistu.


  1. Kerstin Ott – Scheissmelodie

Možná někteří z vás začátkem roku zaznamenali doslova otravnou melodii pojmenovanou Die Immer Lacht. Hudbu stvořilo duo Stereoact, vokály obstarala právě Berlíňanka Kerstin Ott. I přesto, že zrovna tato píseň se dle mého názoru vůbec nepovedla, přes 61 miliónů zhlédnutí mluvím o něčem jiném. Vyučená malířka a lakýrnice po půl roce vypustila nový singl a to Scheissmelodie. Chytlavý track s typickým letním soundem ale pojednává o rozchodu. V tomto případě pak doporučuji spíše mix od producentského týmu Madizin.

2. Fritz Kalkbrenner – In This Game

Oblíbený německý hudební producent se po dvou letech hlásí s novou hudbou. Po masivním úspěchu singlu Back Home se snaží zopakovat úspěch s podobně chytlavou a znějící In This Game. Fritz patří mezi přední houseové mágy nejen v rodném Německu, ale obecně na houseové scéně po celém světě. Přeci jen nás všechny před pěti lety udivil trackem Sky and Sand, na kterém spolupracoval se svým starším bratrem, také hudebním producentem, Paulem. Mladší z dvojice Kalkbrennerů vydává v polovině října už čtvrtou studiovku Grand Départ, na které naleznete i píseň In This Game.

3. Kilian und Jo ft. Erik Rapp – Suburbia

Pokud vám nepadli do uší zmíněné housové kousky od Kerstin a Fritze, pak možná přijdete na chuť Kilian a Jo. Tato dvojice pochází z Berlína a na německé hudební scéně se představila celkem nedávno, loni v listopadu, s trackem Little Love, s nímž sklidili úspěch v rodném Německu. Novinka Suburbia ale upouští od tak oblíbeného house soundu a místo toho Kilian a Jo vsazí na výrazné hudební nástroje, jež tvoří výborný dark sound, hlas švédského zpěváka Erika Rappa a zatraceně chytlavý refrén.

4. Max und Johann – Und wenn ein Lied

Další producentské duo. Max und Johann se ale narozdíl od Fritze více věnují remixům známých písní, nežli vlastní tvorbě. Na svém kontě tak mají remixy např. pro nature pop duo Fahreinhaidt, či zpěváka Bosse. Pro podzim tohoto roku si dvojice připravila svoji vlastní verzi sedm let starého hitu od Söhne Mannheims – Und wenn ein Lied. Originál je jasnou baladou, Max und Johann se ale rozhodli zrychlit a přidat typické rysy. Obě verze tak mají co nabídnout, teď už jen záleží na vás, zda-li preferujete balady nebo povedenou rádiovku.

5. Stanfour – Fireworks

Do pětice odskočme od typického house/dance, protože oblíbená rocková kapela Stanfour představila úžasně euforickou Fireworks. Pětice rockerů se dala dohromady před dvanácti lety, na letošek si netradičně připravila Best Of album, které bude k dostání koncem září. Kromě výběru toho nejlepšího ale kapela potěší své příznivce i novým materiálem. Poprocková euforická skladba Fireworks je naprosto perfektním příkladem. Navíc dodá energii a dokonale nabudí na lepší zítřky.

 

Zaujala vás některá píseň? Máte vlastní favority, kteří vás během podzimu a zimy drží nad vodou? Dejte nám vědět do komentářů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *