Alexa Feser s novým singlem Medizin přináší vydařený německý pop

Berlínská písničkářka Alexa Feser si na konec ledna přichystala v pořadí již třetí studiovku Zwischen den Sekunden. Pilotním singlem se stala pohodová skladba Medizin, jež dává příslib dobře znějícího popového alba.


Hudební začátky Alexy patří mezi ty zajímavé – k hudbě se sice dostala již v útlém věku, teprve ve dvaceti letech se ale začala protloukat menšími kluby a bary s vlastní tvorbou. Nakonec skončila jako backvokálistka pro No Angels, Ricky Martina, Thomase Anderse a další.

Zlom v kariéře nastal v roce 2008, kdy Alexa, jestě pod svým jménem Phazer, vydala debut Ich gegen mich. O tři roky později začala Alexina spolupráce s producenty Ingo Politzem (Silbermond, Lena, Faun, Christina Stürmer) a Rainerem Oleakem (tvoří hudbu pro seriály jako Tatort, či Kobra 11). O rok později si Alexa změnila umělecké jméno jak ho známe dnes a minulý rok se díky účasti v Unser Song für Österreich dostala do hudebního podvědomí Německa.

Zpěvačka zkoušela v národním kole pro Eurovizi uspět s písní Glück, jež pochází z druhé, dva roky staré studiovky Gold von Morgen. Již v té době Alexa ukázala, že německy zpávaný pop má jistou zářnou budoucnost. A právě to dokazuje i dnes se zbrusu novým singlem Medizin, který je předzvěstí třetí studiovky Zwischen den Sekunden. Na vzniku této skladby se mimojiné podílel i basista Die Happy a Andrease Bouraniho, Ralph Rieker.

Medizin začínající pomalu klávesami, gradující přes bubny a housle až po charizmatický Alexin hlas rozhodně nabízí chytlavé tóny a příjemný zvuk, jenž přínáší příslib co se nadcházejícího alba týče. Deska Zwischen den Sekunden má vyjít 27. ledna a už víme finální tracklist, jenž nabídne 13 písní plus pět piano verzí. Alexa si tentokrát na album pozvala i hosta, zpěváka Curse.

K singlu Medizin zpěvačka zatím představila pouze lyrics video, oficiální verze dle slov Alexy bude následovat brzo. I přesto, že lyrics video není žádným animovaným uměním, jistě potěší milovníky německého jazyka, kteří si celý text krásně mohou během videa pročíst.

EDIT: Alexa koncem října vydala i velmi povedené oficiální video, ve kterém vidíme zpěvačku jak prochází lesem s celým orchestrem, či ulicemi Berlína a také velice známou scénku z amerického filmu Forrest Gump, kde zmíněný sedí na lavičce s bonboniérou a povídá si s cizími lidmi.

Zdroj fotky: Facebook zpěvačky

1 thought on “Alexa Feser s novým singlem Medizin přináší vydařený německý pop

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *