Balbina v nové písni Die Regenwolke opět překypuje poetičností

Polská hudebnice usídlena v Berlíně skoro před třemi lety překvapila německou hudební scénu svými texty a uměleckým vyjádřením. Na druhou polovinu února si Balbina přichystala v pořadí již třetí studiovku, ze které představuje první singl Die Regenwolke.


Balbina opravdu patří mezi hudební klenoty minimálně co se německé hudební scény týče. Hudebnice si zakládá na poetických textech a zvláštních, mnohdy výrazných kostýmech. Nicméně nemluvíme tu o německé verzi Lady Gaga, maso Balbinu nosit nejspíše neuvidíte.

Balbina se hudbě věnuje už od základní školy, kdy psala básně a písně a produkovala divadelní vystoupení se svými spolužáky. Později v 90. letech se hudebnice zaměřila spíše na hip hopovou scénu a setkala se tak s Prinz Pi, M.O.R. a dalšími. Biztram pomohl zpěvačce zprodukovat její první studiové album Bina, se kterým se jí širšího ohlasu nedostalo, zpěvačka ale odjela menší klubové turné s Die Atzen a Prinzem Pi.

Nejvýrazněji se Balbině podařilo prosadit na hudební scéně v roce 2014, kdy se upsala hudebnímu vydavatelsví Four Music a spolu s Maeckesem vydali baladu Seife. Zpěvaččin charizmatický hlas a zajímavě napsaný text zaujali německé posluchače natolik, že druhá deska Über das Grübeln, jež vyšla rok na to, se umístila v TOP50 prodejní hitparády.

Koncem loňského roku Balbina představila pilotní singl z nadcházející desky Fragen über Fragen, jež vyjde 17. února a tracklist nabídne celkem 16 skladeb. Tracklist si lze prohlédnout zde. Pilotní singl nese název Die Regenwolke a tentokrát hudebnice vsadila na smyčce a chytlavý beat. Za zhlédnutí ale stojí i samotný klip k této písni, v němž se zpěvačka představuje v několik různách kostýmech a situacích. Dle této písně lze soudit, že album Fragen über Fragen půjde ve šlépějích svého předchůdce.

Balbinu také můžete od konce března zastihnout na německo-rakouském klubovém turné. Všechna data naleznete zde.

Zdroj fotky: Jakob und Hannah

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *