Berlínská hip-popová dvojice SDP vypustila album Die bunte Seite der Macht

Legedární duo SDP se po dvou letech od úspěšné desky Zurück in die Zukunst vrací s devátou studiovkou Die bunte Seite der Macht, na kterou si pozvali hned několik zajímavých hostů. 


Hudebník Vincent Stein a Dag-Alexis Kopplin založili projekt SDP (Stonedeafproduction) před osmnácti lety a i přesto, že první demo vydali tři roky na to, do hudebního podvědomí se dvojice dostala až v roce 2010 s jejich pátou studiovkou Kontrastprogramm. Na singl Ne Leiche si SDP pozvali rappera Sida, což jim zajistilo potřebnou pozornost médií a posluchačů.

Od té doby se pravidelně na SDP albech objevují hosté a do dnešní doby vznikly featuringy s hudebníky jako Weekend, Eko Fresh, B.S.H., Trailerpark, či a Adelem Tawilem (balada Ich will nur dass du weißt vyšla před dvěma lety a zařídila SDP platinové ocenění).

Hudební styl berlínského dua se dá popsat jako směsice popu, hip-hopu, reggae, občas i rocku a dance. Pilotní singl z nejnovější desky Die bunte Seite der Macht, Leider wieder da! se nese v pop-rockovém duchu, zatímco například singl So Schön kaputt, jenž byl posluchači přijat nejpříznivěji, má v sobě pouze popové prvky.

Deska Die bunte Seite der Macht vyšla v pátek 10. března a nabízí 17 skladeb. Hosté na tomto albu jsou Sido, Skit, Timi Hendrix, Swiss a Prinz Pi. Duet SDP a Sida se dočkal vizuálu teprve před dvěma týdny a perfektně odráží hudební vyznění kapely – na jednu stranu seriózní hudba, na druhou stranu neberou hudební průmysl vážně.

Tracklist desky je následující:

 1. Intro
 2. Leider wieder da!
 3. Zeit verschwenden
 4. Ja ja aka. LMAA
 5. Bullen, Schweine ft. Sido
 6. So schön kaputt
 7. Leider noch zu zweit ft. Skit
 8. Das Leben ist ein Rockkonzert ft. Swiss
 9. Am schönsten
 10. Echte Freunde  ft. Prinz Pi
 11. D in der Mitte ft. Skit
 12. Pferdeschwanz
 13. Friendzone
 14. Nicht mein Problem remix ft. Timi Hendrix
 15. #DAMDAMDAM!
 16. Millionen Liebeslieder
 17. Die bunte Seite der Macht

Dvojice také vyráží na turné, nicméně až v listopadu a pouze po Německu, Rakousku a Švýcarsku. Lístky jsou v prodeji v obvyklých předprodejích.

Zdroj fotky: Facebook SDP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *