Comeback roku – Nevada Tan jsou zpět!

Oblíbená německá kapela Nevada Tan se skoro po deseti letech zcela nečekaně hlásí o slovo se zbrusu novou písní Ausnahmezustand. Pokud ale budete kluky hledat na sociálních sítích, vězte, že si opět změnili jméno a nyní tak vystupují pod názvem Zorkkk.

Článek byl původně publikován na blogu music-germany.blog.cz.


Mix popu, rocku, electra a rapu se poprvé přiřítil na hudební scénu v roce 2007. V té době se nám šestka muzikantů zaryla do podvědomí dvěma hity – Revolution a Neustart. Ve stejný rok vydali debutové album Niemand hört dich, nicméně ihned poté následovali neshody s labelem, v tomto případě Universal Music.
O rok později si kapela změnila název z Nevada Tan na Panik a vydala druhou studiovku, ze které jsme se v Česku dočkali jednoho singlu, Was würdest du tun?. Pro české a slovenské fanoušky to bylo naposledy, co slyšeli o šestce hudebníků. Naši západní sousedé o Panik ještě sem tam slyšeli, s rokem 2010 se ale kapela definitivně rozpadla. Nebo to jsme si aspoň mysleli.
Tento týden se mezi známými a méně známými jmény objevil i jeden nováček, který celkem bez ohlášení a nějakého marketingu vydal debutový singl Ausnahmezustand – mix popu, rocku, electra a rapu. Až na to, že se nejedná o nováčka. Hned na první poslech je jasné, že nově znovu zformovaná kapela Zorkkk se hudebně vůbec nikam neposunula a stále chce jít ve svých starých a tak moc chytlavých šlépějích.
V kapele zůstali základní členové tedy David Bonk (kytarista, pianista, vokálista), samotný pan rapper T:Mo, který se v posledních letech více věnoval režii (Viva All Eyes On 3A, Bahar, Betontod, Adoro, ..) a pod jehož firmou vznikl klip k Ausnahmezustand a třetí stěžejní člen – Frank Zeigler (vokály), jehož jsme mohli vidět např. jako porotce v Dein Song. Co se týče ostatních členů Nevada Tan – Linke žije momentálně v Kalifornii, o Janovi se toho moc neví, Juri hraje v jiné kapele.
Kolik členů má momentálně Zorkkk a kdo je kdo je v tuto chvíli težké říct. Co se ale Ausnahmezustand týče, můžu potvrdit, že bubeníkem je bubeník německé kapely 3A.
Všichni fanoušci jistě ocení dva kousky textu, které doslova zní „Das ist die Revolution“ a „Panik attack“. Kapela zatím získává pozitivní ohlasy z řad fanoušků Nevada Tan/Panik a dle mého názoru naprosto zaslouženě. Ausnahmezustand nejen že v sobě přináší hudební nostalgii, ale dokazuje, že spojení rocku, rapu, popu a electra nám má ještě pořád co nabídnout.
Pokud vám nefunguje video níže, pak si jej můžete prohlédnout přímo na Facebooku kapely, kde je také můžete potěšit svým lajkem, nebo komentářem. Píseň Ausnahmezustand, jež vyšla pod labelem patřící samotné kapele, lze zakoupit na obvyklých platformách – iTunes, Google Play, Amazon.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *