David Pfeffer na Cinematic dokazuje, že je stále možné vytvořit album plné vydařených popových skladeb

Vítěz druhé řady německého X-Faktoru, David Pfeffer, sice zapadá do kategorie „vyhrál jsem – lidé o mě neslyší“, nicméně narozdíl od svých kolegů zpěvák stále vytváří novou hudbu. Poslední sbírka deseti nových písní vyšla v podobě alba Cinematic koncem března.


Zpěvák zaujal diváky koncem roku 2011 natolik, že pro něj hlasovala většina a David se stal vítězem druhé řady X- Faktoru. Ještě ten stejný rok vydal debutovou desku I Mind, která dosáhla do TOP20 v rodném Německu a Švýcarsku a TOP60 ve Švýcarsku. Pilotní singl I´m Here se dokonce usadil na měsíc v TOP10 v německém žebříčku.

Přesto se jednalo o typickou vítěznou skladbu, kterých se každým rokem po podobných castingových soutěžích po celém světě vydá mraky. David se sice do žádného hudebního žebříčku od té doby nepodíval, rok na to ale vydal druhou studiovku Waking Life and Fading Pictures, kterou produkovali Dave Anderson (Sportfreunde Stiller) a Achim Lindermeir (Itchy). Za zmíňku ale stojí také třetí studiovka Acoustic Versions, jež se skládá z cover verzí známých písní, ale i vlastní tvorby v podobě Oh My God, či Out of My Head.

Na konec března letošního roku si hudebník připravil v pořadí již čtvrtou studiovku Cinematic. Album nabízí 10 příjemně znějících skladeb, ze kterých se jistě vyplatí si poslechnout skladby Flaws, či Piece of Art. David Pfeffer s tímto albem jasně vysílá do hudebního světa zprávu, že hudebník nemusí být neuznávanější, nebo nejznámější a přesto dokáže vytvořit 10 skvěle hudebně naaražovaných skladeb.

Součástí desky je také skoro 18ti minutový krátký film Cinematic, ve kterém si můžete poslechnout několik písní právě z tohoto alba.

Zdroj přebalu alba: Thomas Böcker

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *