Die Happy zakončili rok 2016 svým tradičním vánočním turné

Po vydání jejich posledního alba Everlove a následném turné se toho kolem známé rockové čtveřice Die Happy moc neděje. Zatímco se její členové věnují soukromému životu a svým dalším projektům, my, dlouholetí fanoušci této kapely, stále netrpělivě čekáme na jakoukoli příležitost je zase vidět naživo a zažít tu pravou atmosféru, kterou umí vytvořit jen naše čtveřice v čele s Martou Jandovou. Taková příležitost se naskytla koncem prosince 2016, kdy kapela vyjela na své tradiční vánoční mini-turné po Německu. Turné dostalo název „Same shit, different year“ a bylo zahájeno jako každý rok koncertem ve Stuttgartu, o kterém bych vám dnes ráda napsala krátkou reportáž.

Koncert se konal 27. prosince v klubu kulturního centra Im Wizemann. Na rozdíl od koncertů DH v Praze čekalo venku před otevřením jen několik fanoušků. Byla zima a my se nedočkavě rozhlížely, jestli náhodou nezahlédneme někoho z kapely. Po vpuštění do haly jsme ihned zabraly místa v první řadě, zatímco se sál začínal rychle zaplňovat.

Předkapelou pro toto turné byli NORDN, pětičlenná rocková kapela z Hamburku, kterou stálí fanoušci Die Happy mohou znát pod názvem We Are Stereokid. Právě tato ne příliš známá kapela se letos rozhodla pro zásadní změnu. Kromě změny názvu kapely, budou kluci místo angličtiny skládat písně už pouze v rodné němčině.  Více se o nich můžete dočíst v minulém článku. Dle mého názoru kluci příjemně překvapili a začátek rozjeli ve velkém. Přesto jsme už všichni s napětím čekali na příchod našich oblíbenců Die Happy.

V půl desáté se naše čtyřka konečně objevila na pódiu. Marta, jako vždy plná energie, už při nástupu nezklamala. Koncert začal písní Go for It, poté následovaly Peaches. Během chvilky Marta rozehřála celé publikum. Vše se neslo v duchu pravé rockové atmosféry. Ten kdo někdy zažil DH naživo, pochopí, že je to neskutečný zážitek. Zazněly především starší hity jako Supersonic Speed, Genuine Venus, Violent Dreams, Like a Flower, Big Boy, Not That Kind of Girl, Easy Come Easy Go, The End a další. Z nejnovějšího alba Everlove to byly pouze dvě písně – Too Fast a I Could Die Happy. Překvapením večera byla akustická verze oblíbené balady Whatever. Celý koncert byl zakončen písní Goodbye, se kterou se DH loučili s publikem. Nakonec, k nadšení nás všech, následovaly ještě přídavky a Marta dokonce na chvilku vystřídala Jürgena a zahrála na bicí.

Mezi skladbami si našla Marta jako vždy chvilky na povídání. Zmínila se například i o své dceři Marušce, které se začíná líbit rocková hudba, kromě toho, že chce být princeznou a nosí růžové šatičky. Na to Thorsten dodal „Můj syn taky“ a celá hala propukla ve smích. Marta také během koncertu (a stejně tak i na dalších zastávkách turné) vysílala několikrát živě. Všechna videa můžete zhlédnout na její facebookové stránce nebo na stránce kapely. Na jejím Instagramu můžete dále nalézt fotky pořízené během jejich malé povánoční tour.

Po tomto velkolepém zahájení pokračovali Die Happy do bavorského Aschaffenburgu a dále do Bochumi. Celé turné zakončili tradičním posledním koncertem v hamburském klubu Docks 30. prosince.

Na závěr bych už jen dodala, že koncert byl opět jedním z nejlepších zážitků, krásným zakončením roku s úžasnou atmosférou a energií. Věříme, že se příští rok dočkáme minimálně opět vánočního turné!

Foto: german-music.cz

 

 

 

 

Video:

Akustická verze Whatever

The End

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *