Electro-metaloví Eisbrecher se hlásí s novou deskou Sturmfahrt

Pouhé dva roky od poslední vydařené studiovky Schock si pětičlenná kapela připravila pro své příznivce zbrusu novou desku Sturmfahrt, jež uvedla na trh skvělou skladbou Was ist hier los?.


Už po sedmé v řadě během čtrnácti let se příznivci ledových Eisbrecher dočkali nového materiálu v podobě desky Sturmfahrt. Studiovka, jež spatřilo světlo světa 18. sprna, hrdě vykračuje ve šlépějích svých předchůdců se 14-trackových tracklistem protkaným, jak pro kapelu typickým electro metalem, tak i folkovými prvky.

Pilotním singlem z alba se stala hned první skladba Was ist hier los?, jež ihned na začátku zaujme kytarovým riffem. Kdo si počká až do refrénu, tak se může těšit na pořádnou porci metalu. Singl sám o sobě příjemně láká na samotnou studiovku.

Eisbrecher vznikli v roce 2003, když Alex Wesselsky a Noel Pix opustili Megaherz. Milovníky Pokémonů, Digimonů a Dragon Ball Z určitě bude zajímat, že právě vokály Noela Pixe stojí za všemy třemi úvodními znělkami v němčině (v Pokémonech od druhé řady). Co se členů Eisbrecher týče, z původního složení v kapele působí už jen zmínění Alex s Noelem. Nejčerstvějším přírůstkem do kapely je basák Rupert Keplinger, který se k Eisbrecher připojil v roce 2013.

Desky z let 2013 a 2015 (Die Hölle muss warten, Schock) si odnesli zlaté ocenění za prodejnost a singl Verrückt z roku 2012 dosáhl na 43. místo oficiálního německého singlové žebříčku.

Tracklist desky Sturmfahrt je následovný:

 1. Was ist hier los?
 2. Besser
 3. Sturmfahrt
 4. In einem Boot
 5. Automat
 6. Eisbär
 7. Der Wahnsinn
 8. Herz auf
 9. Krieger
 10. Das Gesetz
 11. Wo geht der Teufel hin
 12. Wir sind „Rock ´n´Roll“
 13. D-Zug
 14. Das Leben wartet nicht

Zdroj fotky: Sony Music DE/Holger Fichtner

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *