Electro-popoví Claire se po dvou letech hlásí s novou hudbou

Pětičlenná kapela z Mnichova si za poslední tři roky prošla svým – vydala zajímavý debut The Great Escape, byli jí odcizeny všechny hudební nástroje a některé z nich se jí nakonec vrátili a díky tomu vzniklo výborné EP Raseiniai. Nyní, po skoro dvou letech, se pětice hlásí z pilotem End Up Here z nadcházející desky Tides.


Claire patří ke kapelám, které nejsou tolik známé, ale pokaždé si můžete být jistí, že vyprodukují kvalitní materiál – ať už je řeč o debutu The Great Escape, ze kterého pochází produkčně výborně spracovaná The Next One to Come, či skladba Calling Out ze zmiňovaného EP Raseiniai.

Josie-Claire Bürkle, Matthias Hauck, Nepomuk Heller, Florian Kiermaier a Fridolin Achten původně měli spolupracovat pouze na filmovém projektu, nicméně pětici se spolupráce natolik zalíbila, že se v roce 2012 rozhodli založit projekt Claire.

Kapela v poslední době pracovala na nadcházející studiovce Tides, jež spatří světlo světa 7. dubna. První ochutnávkou se stala electro-synth-popová skladba End Up Here. Tato píseň se opět vyznačuje příjemným hlasem zpěvačky Josie-Claire (ano, po ní je pojmenovaný celý projekt), jemnými beaty a eurofickým refrénem. Kromě povedeného zvuku i samotné oficiální video nabízí pohled na krásy španělské přírody.

Album Tides nabídne 12 skladeb, všechny v angličtině a je celkem nepravděpodobné, že by se písně nesli v jiném duchu než End Up Here. Pokud jste tedy milovníkem electro-popu, tak se určitě máte na co těšit.

Claire má od konce dubna naplánované také turné po Německu a Rakousku – všechny data naleznete zde.

Zdroj fotky: Facebook Claire

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *