Filmový skladatel Hans Zimmer si na nové album pozval světové hudebníky

Světoznámý filmový hudební producent Hans Zimmer vydal tento pátek jakési mini Best Of obsahující několik jeho nejznámějších děl. Při této příležitosti k produkci alba pozval světové hudebníky jako například houslistku Lindsey Stirling, Leonu Lewis, Lang Lang a další.


Čtyřnásobný Grammy vítěz, držitel dvou Zlatých Glóbů, jedné Tony Award a mnoho dalších se letos v půlce května vrací do evropských hal, aby živě s orchestrem představil milovníkům filmové zábavy svá největší díla. Hans Zimmer, rodák z německého Frankfurtu se živí produkcí filmové hudby a to nejen k těm největším hollywoodským bijákům.

Hudební skladatel vydal první soundtrack v pouhých 27 letech v půlce 80. let. Nejednalo se o nijak velké dílo, větší hudební produkce přišly později např. s filmem Rain Man, se kterým byl také nominován na Academy Award. Hans Zimmer stojí za soundtracky k takovým filmům jako jsou např. Lví král, Gladiátor, Sherlock Holmes, Interstellar, Počátek, Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže a několik DC filmů jako poslední dva o Batmanovi, Batman vs Superman. Hans Zimmer patří spolu s Johnem Williamsem (Harry Potter, Star Wars), Jamesem Newtonem Howardem (Pretty Woman, Hunger Games), Howardem Shorem (Pán Prstenů) a dalšími k jednomu z nejúspěšnějších hudebních skladatelů současné doby.

Několik ústředních písní z Hansova repertoáru můžete najít na novinkovém albu Hans Zimmer – The Classics, jenž vyšlo tento pátek. Celkem 12 skladeb z filmů jako Muž z oceli, Temný rytíř povstal, Gladiátor a další se dočkali „nového“ kabátu v podání hudebníků jako Lang Lang, Lindsey Stirling, či britské zpěvačky Leony Lewis.

Tracklist alba je následující:

 1. Ústřední znělka z Temný rytíř povstal – Lindsey Stirling
 2. Znělka z Pirátů z Karibiku – The Piano Guys
 3. Gladiator Rhapsody z Gladiátora – Lang Lang
 4. Hlavní znělka z Krvavého přílivu – Till Brönner
 5. Time z Počátku – Tina Guo
 6. This Land z Lvího Krále – Amy Dickson
 7. Now We Are Free z Gladiátora – Leona Lewis
 8. Flight z Muže z oceli – Lang Lang
 9. Light z Tenké červené linie – Maxim Vengerov
 10. The Battle Scene z Gladiátora – Khatia Buniatishvili
 11. Mombasa z Počátku – 2CELLOS
 12. The Docking Scene z Interstellar – Roger Sayer

Hans Zimmer zavítá během své evropské tour jak do Prahy 4. června, tak i do Bratislavy o dva dny dříve, tedy 2. června. Během tohoto turné nejen, že Hans představí své nejznámější skladby live v doprovodu orchestru, v druhé polovině koncertu si navíc na pódium pozve známé světové umělce a dle tento týden vydaného alba lze usuzovat o koho zhruba půjde.

Nemáte ještě lístky na tento jedinečný hudební zážitek? Pak si je můžete zakoupit v sítích predpredaj.zoznam.sk a ticketportal.cz.

Zdroj fotky: thegreenroombar.ie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *