Frida Gold konečně vydává dlouho očekávanou třetí studiovku Alina

Electropopová dvojice Frida Gold ohlásila vydání třetí studiovky na podzim loňského roku. Po vypuštění anglicky nazpívaného pilotního singlu Run Run Run a kritice fanoušků, ale skupina vydání alba odložila na neurčito. Letos v létě Alina a Andreas prozradili, že studiovka s názvem Alina vyjde poslední zářijový pátek.


Frida Gold původně od svého počátku v roce 2007 tvořila čtveřice hudebníků, nicméně od loňského roku jsou kytarista Julian a bubeník Thomas k vidění pouze na koncertech. Kapela se do hudebního podvědomí dostala díky své nezaměnitelné směsici electra a popu s německými texty.

Skupina vydala v roce 2013 jejich druhé a zatím nejúspěšnější album Liebe ist meine Religion, na němž čtveřice hudebníků zakomponovala více anglických textů. Právě fakt, že Frida Gold se ve svých počátcích nepodmanili trhu a texty psali více méně v němčině, se podepsal na vzniku třetí studiovky.

V loňském roce, když kapela představila pilotní singl Run Run Run, také prozradila, že většina písní na albu je napsána v angličtině, což vzneslo vlnu nevole mezi fanoušky skupiny. Frida Gold posléze zrušila podzimní vydání alba a vrátila se zpět do studia. Zdali za celým rozhodnutím stojí opravdu fanoušci, či dokonce hudební vydavatelství Warner Music, se asi nikdy nedozvíme.

Začátkem června letošního roku kapela představila druhý singl, německy nazpívaný, Wir sind zuhaus, jenž se dle ohlasů zatím příznivcům této electro popové dvojice líbil nejvíce. Tento měsíc Frida Gold vypustili ještě jeden singl a to baladu Langsam, která k sobě váže dosti odvážný klip – zpěvačka Frida Gold, Alina, v něm účinkuje nahá. Nutno dodat, že toto umělecké vyjádření jasně koresponduje s textem a myšlenkou písně.

Třetí studiovka Alina vychází již tento pátek, 30. září. Tracklist alba je následující:

 1. Andis Song
 2.  Burn the Boats
 3.  Wir sind zuhaus
 4.  Ich hab Angst
 5.  Langsam
 6.  Rebel in Chanel
 7.  Zurück zu mir
 8.  Himmel
 9.  Wer einmal lügt
 10.  DBNMMF
 11.  In my Sleep
 12.  Run Run Run

Kapelu také můžete během listopadu a prosince zastihnout na Wir sind zuhaus turné v rámci nového alba Alina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *