Glasperlenspiel si v klipu k novince Für Immer zaletěli do kosmu

Elektro-popová dvojice Glasperlenspiel letos na podzim znovuvydává úspěšnou loňskou studiovku Tag X, jež nabízí i tři zbrusu nové písně a live záznam z koncertu ve Wittenburgu.


Daniel a Carolin hudebně fungují přes více jak deset let. Hudebně se ale prosadili až v letech 2010 – 2011, kdy vyhráli Radio Energy Newcomer Contest, jenž jim přinesl smlouvu s nahrávací společností a také se zúčastnili Bundesvision song Contest s debutovým singlem Echt a umístili se na 4. místě.

Glasperlenspiel se tak představili německým posluchačům svým elektro-popovým singlem, který se stal předzvěstí debutového alba Beweg dich mit mir. Duo se od té doby řadí ke stálicím na německé popové scéně.

Loni skupina vydala velmi úspěšnou třetí studiovku „Tag X“, která se letos na podzim dočkala re-edice. Nová verze alba, jež spatřila světlo světa začátkem října, nabízí 13 písní z původního alba plus tři novinky (Für Immer, Karussell a Heimweh) a DVD se záznamem z NDR Sommertour.

Nejúspěšnějším singlem původní verze se stala Geiles Leben, zremixovaná verze od producentského týmu Madizin. Glasperlenspiel oslovilo tento tým znovu a společně tak vytvořili novinku „Für Immer“. Skladba se výrazně nijak neliší od zbytku tracklistu, nicméně gradující refrén podtržený oblíbenými elektro melodiemi značí chytlavou rádiovku. Duo k povedené písni natočilo i zajímavý vizuál – z kosmické rakety a později i ze samotného „kosmu“.

Zdroj fotky: Universal Music DE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *