Hudební tip týdne: debutová deska Wincenta Weisse

Příznivce echt německého popu bude jistě zajímat debutová deska Wincenta Weisse, Irgendwas gegen die Stille, jež vyšla minulý týden a nabízí tucet zajímavých a chytlavých skladeb, jenž krásně vynášejí v poslední době rozkvetlou německou hudební scénu.


Wincent se před čtyřmi lety zúčastnil Německo hledá Superstar, kde se umístil v TOP30 nejlepších. Ve stejném roce zveřejnil svůj cover písně Unter meiner Haut zpěvačky Elif. O dva roky později byla jeho verze zremixovaná Gestört aber Geil a společně se tak umístili v TOP6 v německém žebříčku po dlouhých 56. týdnů. Hudební producenti se zpěvákem si za tuto skladbu také odnesli platinové ocenění. Nutno podotknout, že původní verze od Elif se u posluchačů vůbec neujala.

Minulý pátek zpěvák oddebutoval s deskou Irgendwas gegen die Stille, ze které pochází singly Musik Sein a Feuerwerk, jenž si na Youtube naskládaly přes 10 miliónů a 4 milióny zhlédnutí. Nicméně nejen tyto dvě skladby stojí za poslech. Album nabízí celkem 13 písní z toho akustickou verzi úvodní písně a featuring s Chakuzou. Deska v sobě mísí chytlavé popové melodie s příjemnými baladami protkané charitzmatickým hlasem zpěváka a to vše s německými texty.

Wincent Weiss už celkem překvapivě turné právě k této desce odjel během minulého měsíce, nicméně níže si můžete poslechnout ukázky z alba a udělat si svůj vlastní obrázek o popové naději německé hudební scény.

Zdroj fotky: Sascha Wernicke/Vertigo Berlin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *