Hudební vydavatelství Four Music slaví 20 let na hudební scéně!

Samotný název labelu vám možná nic neřekne, vězte ale, že Four Music za uplynulých dvacet let představil nespočet současných hudebních velikánů a to nejen co se německé hudební scény týče.


Než si ale zmíněné velikány představíme, pojďme se podívat na zajímavou historii samotného vydavatelství. To vzniklo v roce 1996 ve Stuttgartu v té době velice populární hip hop skupinou Die Fantastischen Vier. Původně tedy celý projekt sloužil hlavně této skupině a jejich sólo projektům, kapela ale aktivně podporovala i ostatní umělce.

Vydavatelství Four Music původně spadalo pod velikána Sony BMG, po několika neshodách a vypršení smlouvy se v roce 2005 snažilo Four Music oslovit Universal Music. Ve stejné době ale Sony BMG odkoupilo 50 procent společnosti (později odkoupilo i druhou polovinu) a nařídilo investici v mladé německé muzikanty. Four Music sice zažívalo ekonomickou krizi, z té se ale během následujících tří let úspěšně dostalo. Four Music si tak mohlo dovolit otevřít britskou pobočku FINE. a přestěhovat centrálu do Berlína.

Prvním albem vydaným dva týdny po založení samotného vydavatelství se stala studiovka od švýcarské hip hopové skupiny Sens Unik. Singlovou jedničkou se zhruba o rok později stala skladba A-N-N-A hip hopové trojice Freundeskreis, ve kterých působil Max Herre. Tento singl si jako první odnesl zlatý status za prodejnost.

Co se singlů týče, o rok později Freundeskreis napodobil Franka Potente s Thomasem D, o necelých deset let později pak britská dvojice Hurts, která u Four Music pro německý market vydala oba své debutové singly Wonderful Life i Stay.

U vydavatelství také začínali velikáni jako Gentleman, Clueso, Miss Platnum, Yasha, Casper či Marteria, kdy poslední dva zmínění zůstali svému prvnímu vydavatelství věrní. Za uplynulých dvacet let se ale Four Music hudebně posunulo, a tak v dnešní době nespolupracuje pouze s rappery a hip hopovými skupinami, ale například i s rockovou pětkou Jennifer Rostock, Madsen, Jupiter Jones, von Brücken, Callejon, či popovými umělci jako Mark Forster, Balbina, Joris, nebo s pražským písničkářem Jakubem Ondrou.

Vydavatelství Four Music se za 20 let své existence stalo neodmyslitelnou součástí především německé hudební scény. Který hudebník, či píseň se vám od zmíněného vydavatelství líbíl/a nejvíce?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *