Indie popoví I Heart Sharks ohlašují novou studiovku Hideaway povedenou Walls

Britsko-německá čtveřice si pro podzim letošního roku přichystala v pořadí již třetí studiovku. V post-popových vodách se tato studiovka, pojmenovaná Hideaway, stala velmi očekávanou po úspěchu alba Anthems, se kterým kapela před dvěma lety představila nový zvuk.


I Heart Sharks za posledních deset let prošli nejen hudebním vývojem, ale letos k sobě přibrali i dalšího člena. Kapelu tak nově netvoří pouze Pierre, Simon a David, ale i Craig David, jenž s klukama vystupoval live. Nyní má své čestné místo i ve studiu.

Vzniku nové desky předcházely dvě události – EP Hey Kid obsahující 4 skladby, které nenajdete na žádném I Heart Sharks albu (K tomuto se váže taky dosti zajímavý klip k písni Dancing on Your Own) a krádež celého audio materiálu, jež proběhla během jednoho z festivalů v půlce června. Pierrovi tenkrát někdo odcizil jeho tašku s MacBookem, ve kterém se nacházel nejnovější materiál pro Hideaway. Nicméně se nejspíš nejednalo o nic natolik závažného, protože zřaloci pokračovali v produkci alba nejen v Německu, ale i v Londýně a Los Angeles.

Tento pátek kapela představila pilotní singl Walls – pomalou up-beatovou skladbu, tentokrát bez euforického refrénu, jenž se stal pro I Heart Sharks typickým. I přesto se čtveřice stále drží svého pomyslného post-popu (jak sami svůj hudební styl nazývají) a ve třech a půl minutách nám nabízí charizmatický Pierrův hlas míšený s kytarovými riffy a electro prvky tvořící příjemnou popovou skladbu.

Na album Hideaway, jenž spatří světlo světa 11. listopadu, si ještě počkáme, kapela pro své největší příznivce ale nachystala zajímavou nabídku – při každé předobjednávce v jejich e-shopu získáte gym bag zdarma. Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, pak si poslechněte krátké ukázky jednotlivých písní na Google Play, kde z tracklistu vyplívá, že si tentokrát pro novou desku žraloci pozvali i jednoho hosta. Tím není nikdo jiný než populární popová zpěvačka Madeline Juno, která si získala Německo svoji poslední velice povedenou studiovkou Salvation.

Zdroj fotky: Chapel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *