Kapela Unheilig se po sedmnácti letech loučí s fanoušky deskou Von Mensch zu Mensch

Jsou to již dva roky, co kapela, nebo spíš její frontman, Der Graf, oznámil, že z rodinných důvodů opouští kapelu a tudíž celý projekt Unheilig po sedmnácti letech zaniká. I přesto, že se jednalo o tvrdou a nečekanou zprávu pro příznivce kapely, na pultech hudebních obchodů se za uplynulé dva roky objevily hned tři nové desky. Tou poslední je rozlučková Von Mensch zu Mensch.


Čtyřčlenná kapela Unheilig vznikla v roce 1999, v té době pouze se třemi členy, kdy pouze Der Graf v kapele zůstal dodnes. Unheilig se v té době prezentovali mixem elektra a rocku. Od roku 2002 se ale Der Graf v kapele realizoval sám – zpíval, psal texty a produkoval hudbu. Největší hudební průlom ale nastal až v roce 2008, kdy kapela vydala pátou studiovku Puppenspiel. Na této desce se podíleli dva nynější členové kapely – Christoph a Henning.

Deska se umístila na 13. příčce německé hitparády, odnesla si zlaté ocenění za prodejnost a předestlala cestu následující studiovce Grosse Freiheit, jež se prodalo přes 2 milióny kusů. Logicky se tak jedná o nejúspěšnější desku kapely.

Do letošního roku pak Unheilig vydali další tři studiovky včetně rozlučkové Von Mensch zu Mensch. Tato deska vyšla začátkem listopadu a nabízí celkem 16 písní. Ve stejný den kapela vydala také DVD Ein letztes Mal, které se skládá ze záznamů koncertů v Berlíně, Frankfurtu, Hamburku a Kolíně nad Rýnem. Unheilig se kromě této desky se svými fanoušky rozloučili také živě na turné, jenž trvalo od května do září letošního roku.

Není pochyb o tom, že Unheilig svým osobitým hudebním žánrem obohatili německou hudební scénu natolik, že po nich zůstane tzv. hudební díra. Přeci jen momentálně žádná jiná německá kapela, či zpěvák netvoří takovou směsici hudby. Příznivci Unheilig tak musí doufat, že se kapela v budoucnu uchýlí alespoň k oblíbeným Best Of albům a možná i nějakému tomu reunite koncertu.

Zdroj fotky: Erik Weiss

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *