Killerpilze – Immer Noch Jung (report & fotky)

Pokud se ve vodách německé hudební scény pohybujete již nějaký ten pátek, tak vám jistě zhruba před 10 (ano, deseti) lety neunikla vlna nových německých hudebníků, kteří se snažili prorazit i u nás a na Slovensku, kdy některým se to podařilo a jiní to nakonec zabalili i v rodném Německu. Jmenovitě například Tokio Hotel, US5, Nevada Tan, Aloha from Hell, LaFee a Killerpilze. Poslední zmínění letos slaví už 15 let na hudební scéně a my se zašly podívat na jejich výroční koncert do Berlína.


Killerpilze se v roce 2007 prosadili s punk-rockovou peckou Richtig Scheiße, se kterou otevřeli celý koncert v malém kreuzbergském klubu Musik & Frieden, jenž byl zhruba do poloviny zaplněn oddanými fanoušky.

Trio hudebníků – kytarista a zpěvák Mäx & bratři Jo (zpěv & kytara) a Fabi (bubny) do setlistu zařadili nejen starší kousky z jejich několikaleté punkové hudební fáze, ale také novější skladby z posledních dvou pop-rockových desek Grell a High.

Příznivcům kapely setlist očividně vyhovoval, jelikož se po celý večer radostně zapojovali do Jo-ových aktivit (opakování slov, crowdsurfing – jak zpěváka, tak malého návštěvníka, totální kotel před pódiem, či tradiční mávání rukama), což koncertu dodalo pěkný domácký feel. Při této příležitosti se trojice také odebrala z pódia a odehrála Schneesonneschnee a Besser akusticky mezi diváky, kteří poslušně seděli na zemi a užívali si tohoto speciálního propojení mezi kapelou a fanouškem.

Killerpilze během jednadvaceti položkového setlistu dodali nejen očekávanou energii, ale i závan nostalgie a pocit, že stárnutí s vaší oblíbenou kapelou nemusí vždy být bolestné.

Jo, Fabi a Mäx mají sice svou malou základnu fanoušků a za posledních 15 let se kariérně nijak výrazně neprosadili v rámci minimálně domácího žebříčku, nicméně během berlínského koncertu ukázali, že hudebně rozhodně neuvadají a že jsou odhodláni se dále věnovat tvoření kvalitní hudby, i kdyby jen pro fanbase.

Zrekapitulovat si hudební kariéru kapely můžete v nadcházejícím dokumentu Immer Noch Jung, vytvořeným samotnou kapelou a finančně podpořený fanoušky. Níže si mezitím můžete prohlédnout fotky z koncertu a i několik videí.

Venue: Musik und Frieden, 28.10.2017
Support: Barrenstein
Setlist: Richtig Scheisse, Liebmichhassmich, Drei, High mit dir, Grell, Rendezvous, Blümchensex, Nimm mich mit, Sommerregen, Jubel und Staub, H.E.A.R.T., Plastik, Am Meer, Immer Noch Jung, Letzte Minute, Die Stadt klingt immer noch nach uns, Schneesonneschnee, Besser, Spring hoch, Komm Komm.com, Ich kann auch ohne dich
Zdroj fotek a videí: german-music.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *