Kraftklub rozezní Rock for People

Punk rockeři z Německa naposledy potěšili české fanoušky loni v únoru. Letos pro změnu přijedou v létě a rovnou na jeden z největších fesťáků v republice, Rock for People!


Pětičlenná formace z německého Chemnitzu se na hudební scéně prosadila teprve před pěti lety s debutem Mit K, nicméně ihned ovládla hitparády a na druhou studiovku In Schwarz se čekalo s očekáváním. Ta se nakonec usadila v rodném Německu na celých 52 týdnů v TOP100. Vyjma hitparádních úspěchů je kapela také dvojitým držitelem Echo ocenění a tří sošek 1Live Krone. Kraftklub momentálně patřící ke stálicím na německé rockové scéně se svou směsicí rocku/indie/rapu a německých textů.

Formace okolo zpěváka Felixe Brummera vystoupí na Rock for People v Hradci Králové mezi 4. a 6. červencem (přesný den ještě nebyl určen). Hudební festival Rock for People vznikl v roce 1995 v Českém Brodě a původně se line up skládal jen z českých interpretů a kapel. První cizí kapelou, která vystoupila na tomto festivalu byli němečtí Guano Apes v 99. Od té doby bylo vystoupení ne-tuzemských kapel na každoročním pořádku, v nynější době cizojazyčné kapely a interpreti tvoří headlinery celého festivalu. Rock for People se v roce 2006 přesunul z Českého Brodu do Hradce Králové a jeho kapacita se tím ještě navýšila. Vyjme Guano Apes se z německé hudební scény na pódiu představili i Donots, Die Toten Hosen, Die Happy, In Extremo, Tanzwut, Beatsteaks a další.

Letošní ročník zatím odhalil zmíněné Kraftklub, Die Antwoord, Evanescence, Foster the People, Eskimo Callboy a další. Všechna zatím odhalená jména naleznete na oficiální webu, kde si také můžete zakoupit vstupenky.

Zdroj fotky: Christoph Voy/Universal Music DE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *