Legendární punk rockoví Broilers ohlásili návrat zbrusu novou deskou (sic!)

Dvě alba v TOP 3 v tuzemské hitparádě, nominace v 1Live Krone, vyprodaný koncert ke dvaceti letům na hudební scéně a vlastní vydavatelství. I tak se dá shrnout bohatá hudební kariéra punkerů Broilers. Od pátku se do ní počítá i nové studiové album (sic!).


Kapela vznikla před pětadvaceti lety, tenkrát pouze ve složení zpěvák Sammy Amara a bubeník Andreas Brügge. Brzy se ale přidali další členové, kdy za celou dobu fungování kapely se pouze třikrát vyměnil kytarista, jinak sestava Broilers zůstává stejná.

Kapela je známá tím, že sice tvoří punk rockovou hudbu, textově se ale zaměřuje na aktuální politické a sociální dění nejen v Německu. Na nejnovější desce (sic!), jež vyšla tento pátek, se kapela ohrazuje proti fašizmu, vyzdvihuje hrdiny nejen minulé, ale i dnešní doby. Dále se například Broilers zasazují o rovnoprávnost – jakožto barvy pletí a to hlavně vzhledem k tomu, že samotný zpěvák kapely má kořeny v Iráku a tudíž si v životě prošel svým.

Název alba je zkratkou pro „so und nich anders“, což znamená dle kapely má být metaforou, kdy nikdo není bezchybný a věci jsou jaké jsou, všechno je správné a prostě „ne tak odlišné“. Produkcí tohoto alba se zabýval Vincent Sorg, který stojí za materiálem např Donots, Die Toten Hosen, Söhne Mannheims a dalších.

Standartní edice (sic!) obsahuje 13 skladeb, k dostání je také oblíbený vinyl a limitovaná deluxe edice (obsahuje dokument). V půlce ledna kapela zveřejnila klip k písni Keine Hymnen Heute, jenž nejen, že stojí za zhlédnutí, ale jde z něj i mráz po zádech. Vizuál režíroval Joern Heitmann, jenž stojí i za některými videi k Rammstein, Jan Delay či The Boss Hoss.

Není překvapením, že s novým albem vyráží pětice na turné po Německu, Švýcarsku a Rakousku. Broilers můžete zastihnout například poslední březnový den ve Vídni.

Zdroj fotky: Robert Eikelpoth

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *