Levina: aneb Německo si zvolilo svého zástupce na letošní Eurovizi

Německo si minulý týden volilo svého zástupce na letošní Eurovizi a k tomu diváci vybírali i ze dvou zbrusu nových písní. Vítězkou se stala mladá zpěvačka z německého Bonnu, Levina, s hvězdně napsanou písní Perfect Life.


Není nutno chodit kolem horké kaše. Němci si zvolili zástupce. Stala se jí neznámá mladičká zpěvačka. Isabella Lueen, vystupující pod stage jménem Levina během večera získala nejvíce diváckých hlasů a 13. května se představí v Kyjevě během finálového večera Eurovize.

Levina sice pochází z Bonnu, nicméně jednu dobu žila v Chemnitz, poté studovala v Londýně a momentálně ji najdeme v Berlíně. Před dvěma lety také vydala své první EP Bedroom Records. Ty se ale nijak neprosadili.

Jakmile si diváci zvolili zástupce, začalo hlasování o soutěžní píseň. Vybíralo se mezi Wildfire a Perfect Life. Vítěznou se nakonec stala ta druhá, jež pochází z pera Lindsey Ray, Lindy Robbins a Davea Bassetta. Právě poslední dvě jména stojí za zmíňku. Lindy Robbins je americkou textařkou a producentkou a stojí za takovými hity jako Skyscrapper (Demi Lovato), A Year Without Rain (Selena Gomez), Best Day of My Life (Jesse McCarthy) a další. Dave Bassett je spolu autorem hitu Ex´s and Oh ´s od Elle King.

Perfect Life se tedy nese na popové vlně s uvolněným refrénem. Jistě se jedná o povedenou rádiovku, zdali se ale Německo díky této písni konečně posune i někam jinam, než na poslední místo, je těžké předpovědět. Těžší o to, že píseň v sobě bohužel nese velmi lehce rozpoznatelný kousek David Guettova Titanium a Le(vi)na připomíná druhou německou vítězku Eurovize, Lenu.

K písni již vznikl i příjemný a zároveň nenáročný klip, který si můžete pustit níže. Dejte nám do komentářů vědět, jak se vám soutěžní píseň a zástupkyně zamlouvají.

Kromě samotných soutěžících během večera vystoupily i 3 vítězky Eurovize – Nicole za Německo, Ruslana za Ukrajinu a Conchita Wurst za Rakousko. Na jejich medley se můžete podívat níže.

Zdroj úvodní fotky: Walter Glöckle

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *