Luxuslärm se rozloučí s fanoušky na svém posledním turné

Pro všechny fanoušky pop-rockové kapely z Iserlohnu máme bohužel smutnou zprávu. Po vydání svého čtvrtého alba „Fallen und Fliegen“ oznámili Luxuslärm, že se koncem roku 2016 vydávají na své poslední turné. Po deseti letech spolupráce a s téměř 200 000 prodanými alby se členové kapely rozhodli ukončit činnost a věnovat se soukromému životu.

Jedním z hlavních důvodů rozpadu kapely je také rozchod zakládajících členů, frontmanky Janine Meyer a bubeníka Jana Zimmera.

Samotná Jini se na oficiálním webu kapely vyjádřila těmito slovy:

 

Moji milí,

Luxuslärm byl pro mě vždy jako rodina, ale po rozchodu s Janem jsem posledním zakládajícím členem na jevišti. Mnohé se změnilo, a přesto mám pocit, že jsem zůstala stát na tom samém místě. Často jsem musela upozaďovat svůj soukromý život a zřídka zbyl čas na to si vydechnout a uskutečnit své životní sny. Chtěla bych poděkovat všem, kteří nám za ta léta zůstali věrní. Našemu vlastnímu malému vydavatelství DieOpposition, se kterým jsme toho mnoho dosáhli a které stálo i při tomto rozhodnutí na mé straně. Mým klukům a našemu týmu, kteří vždy všechno zvládli. Naší rezervační společnosti Extratours, která v nás od začátku věřila. Našemu týmu z Universal Music, který nám dal šanci se vypracovat a být jiní než ostatní. Ale v první řadě musím poděkovat samozřejmě našim fanouškům, kteří si jako já pamatují Luxuslärm před deseti lety. Luxuslärm se ke konci roku rozpadá, ale vždy zůstanou vzpomínky na ty nezapomenutelné časy a na to, že jsme s vámi mohli žít svůj sen. Pro mě teď nadešel čas žít novými sny a už se na to moc těším.

Vaše Jini

 

Luxuslärm vydali za svoje působení celkem čtyři alba, která se umístila na předních příčkách německé hitparády. S písní „Solange Liebe in mir wohnt“ se zúčastnili výběru do letošní Eurovize ve Stockholmu. V roce 2012 se umístili s písní „Liebt sie dich wie ich“ na čtvrtém místě v německé obdobě Eurovize „Bundevision Song Contest“. Nahráli také píseň „Unsterblich“ jako soundtrack k dětskému filmu „Krokodýlové z předměstí“.

V listopadu 2016 se tato energická pětice vydává na svou poslední cestu, Herbst Abschiedstour Fallen und Fliegen.

Teď už nám asi nezbývá nic, než popřát Jini a klukům co nejpříjemnější rozloučení s fanoušky a hodně štěstí a úspěchů v další části života. Přestože nám budou v hudebním světě i na jevišti chybět, jejich hudba a krásné vzpomínky tu s námi zůstanou napořád.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *