Madeline Juno na novém EP Waldbrand experimentuje s němčinou

Berlínská popová zpěvačka Madeline Juno vydala minulý pátek EP obsahující pět nových písní. Co by mělo posluchače hned zaujmout je fakt, že všech pět písní je netradičně napsáno v němčině. Nejedná se o první německé počiny zpěvačky, předešlé dvě písně ale byly pouze součástí deluxe edice letošní studiovky Salvation.


Madeline si svoji cestu do hudebního světa prošlápla na podzim roku 2013, kdy Německo doslova ohromila baladou Error, se kterou později zkoušela uspět v národním kole v rámci Eurovize. Ve stejném roce pak debutovala s albem The Unknown, na kterém najdeme písně pouze v angličtině. Již v té době bylo jasné, že Madeline inklinuje hlavně k baladám a velmi emocionálním textům.

O dva roky později, tedy letos v únoru pak zpěvačka vydala druhou studiovku Salvation, na níž se hudebně od The Unknown znatelně posunula. Madeline si tentokrát na produkční pomoc zavolala berlínský produkční tým Beatgees, kterým se podařilo zachovat Madelinin koncept balad, nicméně sem tam přidali trochu víc popu.

Jak už jsem zmínila na začátku článku, standard edice nabízí pouze anglicky zpívaní písně, na deluxe edici můžete najít dvě německy nazpívané písně, z jejichž projevu je jasné, že se jedná pouze o recesi. Novinkové EP Waldbrand ale představuje další tvář kreuzbergské písničkářky.

Madeline se podařilo propojit hudební atmosféru ze Salvation – tedy moderní pop a k tomu německé texty, které v sobě pořád nesou typické Junovské emoce. Madeline tak opět dokazuje, že si své místo na německé hudební scéně právem zaslouží a dokáže čelit jakékoliv hudební výzvě, ať už v angličtině, tak i v němčině.

Zdroj fotky: Facebook zpěvačky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *