Madeline Juno si nejen díky svému hlasovému projevu vytvořila pevné pouto s berlínským publikem

Mladá a nadějná písničkářka z Offenburgu začátkem roku vydala velice povedenou druhou studiovku Salvation, ke které na podzim letošního roku naplánovala i menší turné po Německu a Švýcarsku. Koncem září pak zpěvačka nečekaně vydala nové EP celé v němčině, jenž bylo možné na turné také zaslechnout.


Celý koncert se konal v malém berlínském „Privatclubu„, který pojmul něco kolem 150 – 200 lidí. Narozdíl například od zastávky v Hamburgu, koncert nabídl opravdovou komorní atmosféru.

Hned prvním překvapením bylo, když před vpouštěním do klubu čekalo publikum v řadě a během samotného vpouštění nikdo na nikoho netlačil (Totéž platí o samotném koncertu). Možná to ale bylo prostě tím, že přeci jen zpěvačka produkuje popovou hudbu a žádný rock. Ať tak či onak, rozhodně se jednalo o příjemný začátek večera.

Předskokanem pro Salvation turné se stal mnichovský písničkář „Benoby“, jenž byl dalším milým překvapením večera. Nejen hudebně, ale hlavně faktem, že na pódiu nic neprodlužoval a po čtyřech německých písních si zbalil své nástroje a místo popustil hlavní hvězdě večera. I přesto, že má písničkář hudební kořeny zejména v hip hopu, jeho současná hudba je srovnatelná se samotnou Madeline. Publikum navíc zaujal během prvních dvou písní, kdy předvedl hudební výdobytky dnešní doby – na speciální nástroj si předehrál kytarové riffy přímo během koncertu a těchto nahrávek pak využíval dle potřeby.

Přesně v devět hodin, po krátkém soundchecku, na pódium přihopsala samotná Madeline. Koncert začala pomalu baladou Into the Night, což možná nezní jako nejlepší nápad, nicméně zpěvačka dala hlasovým projevem najevo, že se jedná přesně o „pravé makové„.

Obecně se dá říci, že zbytek koncertu probíhal stejně – ať už se jednalo o písně ze Salvation, či starší kousky  The Unknown, nebo dokonce nejnovější německé písně – Madeline si hlasově podmanila každého účastníka koncertu.

Nicméně občas hlas nestačí a zpěvák ztratí pomyslné body za atraktivnost pokud postrádá příliv energie, či od přírody talent na komunikaci. Ani jedno naštěstí nebyl případ zpěvačky. Madeline kromě hudby tvoří i videa na různá témata – od DIY po povídání o svém životě a pocitech. Právě tím druhým se projevila během písní a získala si celé publikum. Nejistá, leč úspěšná zpěvačka se tak otevřela berlínskému publiku a její pomyslný metr na sympatičnost vylétl pěkně vysoko.

Po technické stránce se bohužel soundcheck nepodařil na jedničku a občas bylo slyšet více hudby, nežli samotný hlas Madeline, která si toho byla také vědoma. Naštěstí pro návštěvníky koncertu se zpěvačka semtam uchýlila k akustickému projevu, a tak byla převážně starší tvorba odehrána na jedničku. Kromě zpěvaččina kytarového umu se publikum dočkalo i pianové verze skladby Please Don´t Have Somebody Else a ukulele verze Herzchen, což bylo hudebním oživením celého koncertu.

Setlist koncertu tvořil celkem 24 písní, kdy poslední tři byly přídavkem. Jednalo se o starší německý počin Herzchen, hitovku Error a novinku Stadt im Hinterland, ke kterému měla zpěvačka jeden ze svých povedených proslovů. Nutno podotknout, že nejnovější německé skladby vyzněly živě o dosti zajímavějí než jejich anglické protějšky.

Pomyslnou třešničkou na dortu po vydařeném popovém koncertu byla fanouškovská solidarita samotné zpěvačky, které se po zhruba dvaceti minutách po skončení koncertu objevila v klubu a ochotně podepisovala zejména EP Waldbrand a fotila se s fanoušky. Madeline je v rodném Německu natolik populární, že na její berlínský koncert dorazil i Jürgen z Die Happy a frontmanka Elaiza, Ela.

 

Venue: Privatclub, Berlin
Datum: 30.10.2016
Support: Benoby
Setlist: Into the Night, Hindsight, No Words, Cliché, Stupid Girl, The Unknown (acoustic), Like Lovers Do, Restless, On My Toes, Yellow Car, Please Don´t Have Somebody Else (piano), Quicksand, You Know What (acoustic), Same Sky, Salvation, Less than a Heartbreak, Youth, Ich wache auf, Waldbrand, In Farbe, Verlernt, Herzchen, Error, Stadt im Hinterland
Zdroj fotek: german-music.cz

1 thought on “Madeline Juno si nejen díky svému hlasovému projevu vytvořila pevné pouto s berlínským publikem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *