Marteria ohlašuje nové album marťany!

Rostocký rapper s dvacetiletou hudební historií se po třech letech v létě přihlásí s novinkovým albem Roswell, ze kterého tento týden vypustil featuring s frontmanem Beatsteaks, Teutilla, pojmenovaný Aliens. 


Naposledy jsme se nového materiálu od Marterii vlastně dočkali v létě 2015, kdy jako své alter-ego Marsimoto vydal studiovku Ring der Nebelungen. Toto alter-ego vzniklo během jam sessions a Marteria jej prvně používal během svých live vystoupení. Dostalo se mu ale příznivé reakce a hudebník se rozhodl tuto hudební část rozšířit na vydání studiových alb (do dnešní doby celkem čtyř). Marsimoto se vyznačuje vysokým až pisklavým hlasem podloženým electro a reggae žánrem. Marsimoto také zásadně nosí zelenou masku přes obličej.

Hudební styl Marterii je ale komerčně lépe stravitelný – charizmatický hudebník, electro spojené s rappem a texty, které mají pointu. Hudebník si podmanil celé Německo v létě 2012, kdy vydal hitovku Lila Wolken, v níž mu sekundují Miss Platnum a Yasha. S touto skladbou se umístil na 49. týdnů na prvním místě v německém žebříčku. Jedná se tak o nejúspěšnější skladbu Marterii. O dva roky později zaujal hudebník Německo se skladbami Kids a OMG! natolik, že se v roce 2014 zúčastnil Bundesvision Song Contest. Se skladbou Mein Rostock skončil ale až čtvrtý.

Pro letošní léto si hudebník nachystal další, v pořadí již čtvrtou, studiovku Roswell. Album vyjde 26. května a standart edice nabídne celkem 12 skladeb. Jak ale známe Marteriu, jistě si pro své nejvěrnější připraví i deluxe edici. Na standartní tracklist si hudebník pozval následující hosty – Yasha, Miss Platnum a Teutilla.

Tracklist alba je následující:

 1. Roswell
 2. Aliens ft. Teutilla
 3. Scotty beam mich noch
 4. El Presidente
 5. Das Geld muss weg
 6. Tauchstation
 7. Blue Marlin
 8. Cadillac
 9. Links
 10. Große Brüder
 11. Skyline mit zwei Türmen
 12. Elfenbein ft. Yasha a Miss Platnum

Právě druhá skladba Aliens, featuring s Teutilla, se stal pilotním singlem z připravované desky. Skladba Aliens se již tradičně nese v electro duchu, refrén podložený Teutillou dodává písni chytlavé pasáže.

Společně s Marteriou se toto léto můžeme těšit také na nové desky od Caspera, Bushida, Kollegah, SXTN a dalších. Vedle popových záležitostí si tak na své jistě přijdou i příznivci echt německého rapu.

 

 


Přebal připravované desky Roswell od Marterii – zdroj fotek – Facebook Marteria
EDIT 24/03/2017 – článek obohacen o oficiální video níže

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *