Milky Chance: Poslové dobré nálady (report a fotky)

Poslední report letošního roku padl na oblíbené a úspěšné duo Milky Chance, které v rámci evropského turné k poslední studiovce Blossom zavítalo i do irské metropole, Dublinu a kromě zmíněné desky s sebou přivezlo i kus dobré nálady.


Už jsou to čtyři roky, co si Clemens s Philippem omotali Evropu doslova kolem prstu s palčivě upřímnou skladbou Stolen Dance. Od té doby duo vydalo dvě úspěšná studiové alba, to poslední pojmenované Blossom, vyšlo letos v březnu.

Na turné se tedy Milky Chance vydali s velkou zásobou skladeb a i přesto, že ani jedno z těchto alb v Irsku neseženete, alespoň co se staré dobré fyzické kopie týče, návštěvníci koncertu se nenechali zahanbit a snad vyjma dvou tří písní uprostřed setlistu, kapelu nadšeně podporovali do posledního úderu bubnů a posledního prohrábnutí kytarových strun.

Philipp byl skoro celý koncert uklizen za jeden set bubnů a kromě určitých pasáží v písních neprohodil jediné slovo, možná proto jsem čekala, že se povídání ujme Clemens. Ten ale jen po zhruba každé druhé třetí písni nonšalantně prohodil „You all good?“ a jelo se dál.

Kdyby se úspěšnost intepreta měřila podle vytažených mobilů během stejné chvíle, pak by Milky Chance nejspíše byli nejúspěšnější kapelou vůbec.

Celkem překvapivě duo dokázalo, že není potřeba nějak výrazně, či vůbec mluvit mezi skladbami, aby se vyprodaným klubem rozproudily ty správné #positivevibes a obecná energie. Zajímavostí je i fakt, že tentokrát padla i dobrá volba, co se support kapely týče. Mezinárodní umělec Fil Bo Riva odehrál zhruba čtyři skladby, se kterými ale ihned dokázal zaujmout všechny přítomné natolik, že i několik dní po koncertu se po něm lidé ptali na sociálních médiích.

Milky Chance se svými indie/folk/pop/rockovými skladbami znějí výborně studiově, nicméně live dokáží navodit příjemnou atmosféru a snad žádný návštěvník nemůže z jejich koncertu odejít zklamán.

Ostatně obyvatelé Prahy si budou moct udělat svůj vlastní názor již 17. února 2018 v klubu Roxy (lístky na tento koncert jsou vyprodané).

Venue: Vicar Street, Dublin, Irsko, 12.11.2017
Support: Fil Bo Riva
Setlist: Clouds, Ego, Blossom, Doing Good, Firebird, Flashed Junk Mind, Peripeteia, Cold Blue Rain, Fairytale, Down by the River, Sandecessary, Alive, Bad Things, Loveland, Cocoon, The Dreamer, Stolen Dance, Sweet Sun
Zdroj fotek: german-music.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *