Mnichovští Kytes na svém debutovém albu Heads and Tales s přehledem konkurují světové hudební scéně (Recenze)

Tentokrát jsme se podívali na zoubek mladé a nadějné indie popové čtveřici z Mnichova, kteří v polovině září představili svůj debutový počin Heads and Tales. 


Kytes vznikli před třemi lety ve složení Michael Spieler, Timothy Lush, Kerim Öke a Thomas Sedlacek. Teprve minulý rok kapela představila pětitrackové EP On The Run, z něhož najdeme 4 písně na debutu Heads and Tales.

Čtveřice hudebníků hned ve svých počátcích dali jasně najevo jakým hudebním směrem se chtějí vydat. Tedy energický pop s prvky indie. Nutno podotknout, že pokud by si takový cíl dal každý interpret a dokázal mu do poslední tečky dostát, tak jako právě Kytes, pak by na světě bylo mnohem více kvalitnější hudby.

Deska Heads and Tales začíná energickou I Got Something, která předestírá celé album. Následující Head to Toe trošku mírní rychlost, aby další píseň, Heads Underwater krásně vyrovnala předešlé dvě písně. Heads Underwater v sobě mísí popovou složku, podloženou bassovými riffy, jenž dodávají písni ten správný říz.

Čtvrtá skladba Two of Us patří mezi čtveřici písní ze zmíněného EP. Nicméně to ji nijak nedistancuje od celkového pojetí alba, do kterého svým výbušným refrénem perfektně zapadá. Už během této skladby je jasné, že právě hudební síla Kytes vězí v perfektním mixu kytarových riffů a energie sálající z každé skladby jako takové.

Píseň, která si z celého alba ale zaslouží pozornost je Inner Cinema – energeticky výbušná, pop rocková záležitost přinášející v sobě vzpomínky na letošní léto a zároveň nabízející jistou naději do budoucna. Na druhou stranu zajímavým hudebním kontrastem nejen k Inner Cinema, ale celkově ke zbytku desky, tvoří píseň Talk – pomalá indie balada.

Future Kids patří mezi další povedené skladby, které se hudebně liší od zbytku desky natolik, že posluchači utkví v paměti svým nezaměnitelným elektro rockovým zvukem a vzhledem k tomu, že je na tracklistu třetí od konce, podílí se tak na hudebně zajímavém konci celého alba Heads and Tales.

Zdroj fotky: Maurice Schönen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *