MTV EMA 2016: Best German Act is překvapivě odnesl písničkář Max Giesinger

 Začátkem měsíce listopadu se v nizozemském Rotterdamu předávali hudební ocenění americké televize MTV, EMA. Tyto ocenění jsou známá kromě obřích shows i svými tzv. regionálními oceněními – tedy pro každého zástupce téměř všech evropských zemích po jedné sošce. Tu německou překvapivě získal Max Giesinger. Za Švýcarsko si ji odnesli Chlyklass.


Z Německa bylo na ocenění Best German Act nominováno pět umělců – konečný vítěz Max Giesinger, Beginner, Topic, Mark Forster a Robin Schulz. Minimálně poslední dvě jména naznačují možného vítěze, nicméně nakonec se jím stal mladý písničkář Max Giesinger. Pro českého posluchače se zpěvák může jevit jakožto malá ryba ve velkém německém moři, zpěvák ale letos znovu vydal píseň 80 Millionen v rámci Fotbalového šampionátu a dnes jeho video zdobí téměř 4 milióny zhlédnutí.

Max rozhodně není žádným nováčkem na hudební scéně. Německým posluchačům se představil v první řadě Hlasu, kde se nakonec umístil za kolegou Michaelem Schulte na 4. místě. Poté se na dva roky odmlčel, aby mohl v klidu pracovat na druhé studiovce Laufen lernen. Letos se příznivci hudebníka dočkali další studiovky, Der Junge, der rennt.

Švýcarsko si vybíralo mezi Bastianem Bakerem, Bligg, vítězi Chlyklass, Damian Lynn a Nickless. Obvykle si tuto cennou sošku odnese právě Bastian, proto je opět překvapením vidět jiného vítěze. Chlyklass jsou hip hopoví kapela se sedmnáctiletou historií. Jedenáctičlenná kapela rapuje v echt švýcarské němčině.

Zdroj fotky: Facebook zpěváka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *