Návrat roku: Synth-popová legenda Alphaville ohlašuje dubnovou studiovku singlem Heartbreak City

Komu název kapely Alphaville nic neříká, nebo dokonce neevokuje hity jako Big in Japan, Forever Young či Sounds Like A Melody, ten jako by nežil. Pětičlenná formace si na letošní jaro přichystala po sedmi dlouhých letech sedmou studivou desku Strange Attractor, ze které nyní představují indie-rockovou záležitost Heartbreak City.


Alphaville v roce 1982 založil frontman Marian Gold s Bernhardem Lloydem, který kapelu začátkem nového tisíciletí opustil. Tato dvojice spolu s Frankem Mertensem napsala debutové album Forever Young, ze kterého pochází všechny výše zmíněné singly. Album zabodovalo nejen v německy mluvících zemích, ale také v severských zemích, Itálii, Španělsku a USA. Samotné singly nejen, že okupovaly Evropu, ale urvaly si pro sebe místa na Novém Zélandu, v jižní Africe, Spojených Státech a TOP 2 v Brazílii.

Synth-popová formace vydala celkem šest studiových alb, kdy kromě prvního se ostatní nijak výrazněji nezapsaly do žebříčků prodejnosti (i když poslední studiovka Catching Rays on Giant se umístila v Německu v TOP10). Za třicetpět let hudební historie Alphaville vystřídali nespočet členů, nicméně frontman Marian Gold působí v kapele dodnes spolu s Davidem P. Goodes, Carstenem Brockerem, Jakobem Kierschem a Alexandrou Merl.

Tento týden kapela představila pilotní singl Heartbreak City z nadcházející desky Strange Attractor. Skladba Heartbreak City už v sobě nenese známé synth-popové prvky, nicméně svými místy až rockovými kytarovými riffy stále hraje na melancholickou strunu. Na druhou stranu skalní příznivci německé formace nejsou zrovna nadšení vokálovým polevením frontmana Golda. Skladba ale rozhodně plní svůj účel a přináší s sebou vlnu očekávání co se desky Strange Attractor týče. Album spatří světlo světa již 7. dubna a nabídne celkem 13 písní. Přebal alba si můžete prohlédnout v úvodu.

Tracklist alba:

 1. Giants
 2. Marionettes with Halos
 3. House of Ghosts
 4. Around the Universe
 5. Enigma
 6. Mafia Island
 7. A Handful of Darkness
 8. Sexyland
 9. Rendezvoyeur
 10. Nevermore
 11. Fever!
 12. Heartbreak City
 13. Beyond the Laughing Sky

Zdroj fotky: Facebook Alphaville

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *