Navštivte Středozem v novém singlu od Oonagh

Mladičká worldmusic zpěvačka Oonagh si pro letošní podzim připravila už třetí studiovou desku, Märchen enden gut, ze které pochází i překvapivě euforický singl Aulë und Yavanna.


Senta-Sofie Delliponti si svůj pseudonym Oonagh vybrala teprve před dvěma lety, kdy také vydala stejnojmenný debut. Hudebně natolik zaujala Německo, že hned následující rok si odnesla dvě ocenění ECHO Pop (za Zpěvačku pop/rock národní a Tuzemský Objev roku).

Senta-Sofie se v hudebním byznysu pohybuje už od útlého dětství, kdy se zúčastnila několika castingových shows a leč ani jednu nevyhrála, byla součástí singlu Smile castingové soutěže Star Search – The Kids, který se umístil na 5. příčce německé hitparády. O tři roky později konečně představila svůj debutový singl Scheißegal, nazpívaný v němčině.

Zpěvačce se ale nepodařilo natolik prosadit, a tak se v následujících letech objevovala v muzikálech a zahrála si také v oblíbeném německém seriálu Gute Zeiten, schlechte Zeiten. Od roku 2014 se ale Oonagh plně věnuje pouze hudbě – každý rok vydává nové studiové album, které se vždy úspěšně drží nejen v tuzemské hitparádě. Hudební žánr Oonagh je mixem worldmusic, ethno-popu a folku.

Pilotní singl „Aulë und Yavanna“ v sobě hudebně potlačil worldmusic tendence – tentokrát zpěvačka vsází hlavně na sbor, popové vložky, krásy přírody a nutno podotknout, že je to trefa do černého. Oonagh se také rozhodla do textu písně zařadit jazyk elfů z Tolkienovi Středozemě. Jedná se o části písně nazpívané sborem.

Singl najdete na nejnovější desce zpěvačky, Märchen enden gut, jež vyšla 21. října. Studiovka nabízí 13 písní včetně zmíněné Aulë und Yavanna.

Zdroj fotky: Facebook zpěvačky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *