Německé popové novinky posledních týdnů

Za poslední měsíc kromě několika nových desek a teaserů na desky nové vyšlo i pár vizuálů k echt německým popovým počinům. U některých se jedná o skladby z již vydané desky, jiné zase slouží jako hudební lákadlo na desky budoucí.


Z úvodní fotky je patrné, na koho se v tomto článku zaměříme – od klasického popu, přes ten rádiový až po prvky soulu a rapu.

(Zdroj fotek: Universal Music DE – Adel Tawil, Wincent Weiss, Facebook Liama X, Facebook Teesyho, Facebook Alexy Feser, Philipp Gladsome – Madeline Juno)

  1. Liam X ft. Teesy – Sepia
    Indie electronica berlínský hudebník Liam X chystá na půlku září debutové album Morphin, ze kterého pomalu představuje některé skladby. Jednou z nich je i soul-rapový počin Sepia s chimperátorským soul popovým zpěvákem Teesym (který ale v této skladbě rapuje!). Album Morphin vyjde 15. září a bude obsahovat celkem 10 skladeb (z tracklistu zatím byly potvrzeny skladby Herbst ft. Egon Holz, Morphin, Natur a Sepia).

 

2. Alexa Feser – Leben
Populární zpěvačka Alexa Feser letos koncem dubna vydala dlouho očekávané album Zwischen den Sekunden, jenž se umístilo na třetí příčce německého žebříčku, i přesto a nebo také právě proto, že jeho vydání bylo minimálně dvakrát odsunuto. Z této studiovky pochází i píseň Leben, ke které byl minulý týden představen i melancholicky laděný vizuál.

 

3. Wincent Weiss – Frische Luft
Mladý hudebník je doslova čerstvým závanem na hudební scéně – debutové album Irgendwas gegen die Stille se umístilo na 3. příčce v tuzemsku, 4. příčce v sousedním Rakousku a 14. příčce ve Švýcarsku. Singly Musik Sein a Feuerwerk, oba ze zmiňovaného alba, Wincentovi zajistily zlaté ocenění za prodejnost. Přírodně pojmutý vizuál k Frische Luft perfektně vyjadřuje atmosféru celé skladby a kdo ví, třeba i za tuhle skladbu Wincent získá další ocenění.

 

4. Madeline Juno – Gift
Mladičká zpěvačka chystá na druhý pátek v září své první album DNA, otextované pouze v rodné němčině. První ukázkou se stala epická Still, prvním singlem z alba je ale Gift – mix upbeatu a kláves s night vibes soundem. Na oficiální klipu se podílela samotná zpěvačka – jak sama přiznala, inspiraci nabrala od britské hudebnice Dodie a klipu Intertwined. Narozdíl od Dodie si celou scénu (domek pro Barbie) postavila Madeline sama. Pokud zpěvačku sledujete již delší dobu, můžete si všimnout, že s přechodem na němčinu se trochu změnil i její hudební styl.

 

5. Adel Tawil ft. Youssou N´Dour, Mohamed Mounir – Eine Welt, eine Heimat
Jeden z nejvýznamnějších hudebníků německé scény letos po čtyřech letech vydal teprve druhé studiové album So schön anders – žádné ocenění za prodejnost zpěvák sice nezískal, nicméně narozdíl s předchůdcem Lieder, s letošním albem se umístil na první příčce v rodném Německu. Dalším singlem z dubnové desky se stal featuring Eine Welt, eine Heimat se senegalským zpěvákem Youssou N´Dour a egyptským zpěvákem Mohamedem Mounirem. Adel pojal vizuál ke skladbě opět velkolepě – vyjma přírodních pohledů zpěvák poukazuje i na životní podmínky v Africe. Skladba sama o sobě je rozhodně další letní hitovkou.

1 thought on “Německé popové novinky posledních týdnů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *