Nová studiovka Laune der Natur od punk-rockových Die Toten Hosen nabízí pokračování Learning English Lesson

Pětice hudebníků své fanoušky nechala čekat celkem dlouho – poslední studiové album Die Toten Hosen vyšlo v roce 2012 a vyšplhalo se na první příčky v německy mluvících zemích. Novinkovému albu Laune der Natur předcházelo minulý měsíc EP Unter den Wolken, které si také nevedlo špatně.


Kapela patří ke stálicím na německé punk-rockové scéně již od roku 1982 a od té doby se sestava Die Toten Hosen několikrát změnila, frontman Campino ale působí v kapele od samotného počátku. Pětileté čekání na zbrusu nový materiál ukončila kapela začátkem dubna, kdy vydala třítrackové EP Unter den Wolken a zároveň představila titulní píseň živě během předávání ECHO Awards. Týden na to byl vydán i oficiální videoklip, který můžete zhlédnout níže.

Deska Laune der Natur vyšla začátkem měsíce a je možné ji sehnat i ve speciální edici s Learning English Lesson Two tedy druhým diskem obsahující cover písně kapel, které nějakým způsobem ovlivnili právě Die Toten Hosen. První část Learning English Lesson vyšla již koncem roku 1991. Po dlouhých šestadvaceti letech pětice hudebníků vydává druhou část, jež obsahuje 27 tracků s nespočet hosty.

Laune der Natur disk nabízí 15 písní a tracklist je následující:

 1. Urknall
 2. Alles mit nach Hause
 3. Wannsee
 4. Unter den Wolken
 5. Pop und Politik
 6. Laune der Natur
 7. Energie
 8. Alles passiert
 9. Die Schöne und das Biest
 10. Eine Handvoll Erde
 11. Wie viele Jahre (Hasta la Muerte)
 12. ICE nach Düsseldorf
 13. Geisterhaus
 14. Lass los
 15. Kein Grund zur Traurigkeit

Zdroj fotky: Facebook Die Toten Hosen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *