Nováček na hudební scéně: Alice Merton válcuje Německo se skladbou No Roots

Mladá hudebnice z Frankfurtu vydala začátkem února EP No Roots, ze kterého představila i stejnojmennou skladbu, jež zaujme chytlavě upbeatovým refrénem a pronikavým hlasem zpěvačky.


Teprve třiadvacetiletá hudebnice s irskými kořeny sice vyrostla v kanadském Ontariu, narodila se nicméně v Německu a ve třinácti letech se s rodinou vrátila do rodného Německa, přesněji do Mnichova. Před čtyřmi lety odmaturovala z baden-würrtembergské Popakademie z oblasti Popmusic design.

Studium se Alice nejspíše vyplatilo, jelikož již v roce 2015 propůjčila své vokály na debutové album Fahrenhaidt, The Book of Nature. Začátkem února letošního roku Alice vydala své první EP No Roots – kompilaci čtyř povedených indie popových skladeb. Úvodní singl No Roots se po vydání drží již celých 12 týdnů v německém žebříčku a během této doby se vyšplhal z 98. místa na aktuální šesté. Vizuál si na Youtube od začátku roku nasbíral přes 3 milióny zhlédnutí. No Roots zaujme chytlavým úderným refrénem, jenž v sobě mixuje indie s popem a rockem. Při prvním poslechu mi na mysli vytanula slovenská Celeste Buckingham a její hit Run Run Run. No Roots v sobě nenese tolik optimismu, ale veze se na velmi blízké vlně.

Za poslech ale kromě No Roots stojí i zbylé tři skladby na EP – balady Jealousy a Lie to My Face spolu s údernou Hit The Ground Running. Hudebnice momentálně pracuje na debutovém albu, které by mělo vyjít během příštího roku.

Zdroj fotky: Facebook Alice Merton

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *