Ohlédnutí za uplynulým rokem aneb které skladby by jste si neměli nechat ujít

Není žádným tajemstvím, že první dva tři týdny v novém roce jsou, co se nové hudby týče, velice tiché. My bychom tuto hudební pauzu rády vyplnily resty resp. skladbami, o kterých jsme se loni nestihly zmínit, ale vám by jistě neměli uniknout.


  1. James Hersey

Americký hudebník usazený ve Vídni představil svůj electro pop před dvěma lety spoluprací s hudebním producentem Filousem a skladbou How Hard I Try. Ta se v Rakousku usadila na deset týdnů na 33. příčce hitparády.

Koncem října minulého roku pak James vypustil další skladbu – Miss You. I přesto, že název vyvolává smutné pocity, píseň sama o sobě se nese v chytlavě optimistickém tónu. Jamesova tvorba patří k příjemnému zpestření hudební scény. Pokud vás Miss You zaujala, pak vězte, že James v roce 2015 vydal debut Clarity (Za zmíňku stojí např skladba What I’ve Done).

2. Joris

Brémský hudebník si získal německé posluchače na jaře roku 2015, kdy vydal velice podařenou skladbu Herz über Kopf (platinové ocenění v Německu a zlaté v Rakousku mluví za vše) z debutu Hoffnungslos hoffnungsvoll (za níž taky obdržel zlaté ocenění za prodejnost). Joris pak zkoušel zaujmout posluchače dalšími singly, ty se ale zájmu nedočkaly. Zpěváka to vůbec nemusí mrzet, za loňský rok si totiž odnesl hned 3 prestižní ECHO ocenění.

Poslední předvánoční pátek hudebník vydal video k baladě Schwarz-Weiss, a pokud tato píseň není zrovna vaším šálkem kávy, pak toto berte jako výzvu k poslechnutí minimálně debutového singlu Herz über Kopf (jestli jste jej ještě neslyšeli).

3. Soolo

Jako třetí pro vás mám tip na echt německé pop duo říkající si Soolo. Dvojice se sice v Německu zatím moc neprosadila, momentálně se ale mohou pyšnit smlouvou s Warner Music. Tom a Sarah fungují již třetím rokem a loni v srpnu vydali debut Tage aus Licht. Právě z něj na konci prosince představili i letně naladěnou skladbu Zu Zweit. Ta sice začíná pomalejším tempem, ke konci ale budete hudebně překvapeni.

4. Felix Jaehn

Hudebního producenta z Hamburgu snad není třeba představovat – Cheerleader, Ain’t Nobody, Book of Love, či kolaborace s popovým zpěvákem Markem Fosterem – Stimme. Felix si i nadále rozširuje hudební spolupráce, tentokrát s britským popovým zpěvákem Rhodes (momentálně nejznámější díky spolupráci s Birdy).

Felixova a Rhodesova spolupráce nese název Your Soul a příznivce producentova materiálu mohu ujistit, že Felix zůstává věrný své tvorbě – house s euforickým refrénem.

5. Roosevelt

Jako poslední hudební tip pro vás mám kolínského producenta Roosevelta. Hudební rozdíl mezi ním a Felixem je ten, že Roosevelt do svých písní zakomponovává opravdové hudební nástroje a s jejich zvuky pak vytváří celkové skladby, jež se obvykle nesou v retro soundu. Roosevelt kromě tvoření hudby také zpívá.

Loni v srpnu vydal hudebník stejnojmenný debut (tedy Roosevelt), na kterém najdete 12 skladeb, kdy některé z nich vznikly právě v předešlých letech. Poslední ukázkou z alba se stala up-beatová píseň Belong.

Zdroj fotky: german-music.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *