Pegasus: s novou skladbou Fragments přináší vydařený pop

Tříčlenná pop-rocková kapela z Biel patří k nejpopulárnějším švýcarským kapelám současnosti. Po dvou letech čekání trojice tento týden vypustila zbrusu nový singl Fragments, se kterým se pokusí zaujmout i německé sousedy.


Pegasus vznikli v půlce devadesátých let ve stejném složení v jakém fungují dodnes, tedy zpěvák Noah Veraguth, basák Gabriel Spahni a bubeník Stefan Bronner. Nicméně první album trojice hudebníků vydala teprve před deseti lety. Od té doby se kapela pravidelně umisťuje v tuzemské hitparádě – poslední dvě alba se umístily na druhé příčce a odnesly si platinová ocenění.

Nejúspěšnější skladbou Pegasus je zatím pět let stará euroficko-popová záležitost Skyline, jež na celých 20 týdnů obsadila první příčku prodejnosti. Pegasus během své bohaté hudební kariéry dokázali, že jsou schopni vyprodukovat jak nestárnoucí chytlavé popové skladby, tak i nostalgické balady na světové úrovni.

V rodném Švýcarsku již nejspíše dosáhli všeho, čeho chtěli a jejich novým cílem je průlom v rodném Německu a nejlépe i dalších evropských zemích. Kapela tak podepsala smlouvu přímo se Sony Music Deutschland, kteří by měli být schopni hudebníkům v tomto ohledu pomoct.

Prvním singlem, který vyšel pod touto novou spoluprací se stala melancholicky chytlavá Fragments, ke které zatím nevznikl žádný vizuál, nicméně audio je více něž schopno zaujmout bez pomoci jakéhokoliv videa. Nový singl je obvykle u Pegasus předzvěstí i nového studiového alba, nechme se ale překvapit, co si švýcarští hudebníci přichystali pro německý market.

Zdroj fotky: Facebook kapely

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *