Podzim se nese v duchu nové desky Neuanfang od Cluesa

Popová hudební stálice Clueso si pro své příznivce připravila novou studiovkou desku Neuanfang. Jak napovídá název, zpěvák se pokouší o jakýsi pomyslný hudební začátek natolik, že se dokonce nebál vrátit se ke svým hiphopovým kořenům.


Thomas Hübner, nebo-li Clueso, má za sebou téměř dvacet let hudební historie – od začátků v té době v hip hopovém hudebním vydavatelství Four Music, přes dvě účasti v BundesVision Song Contest, vystoupení s orchestrem, založení vlastního hudebního vydavatelství Text und Ton až po nespočet hudebních ocenění.

Zpěvákovi se podařilo hudebně prosadit až před osmi lety se svým čtvrtým albem Weit Weg, se kteým obsadil třetí příčku prodejnosti. V té době měl hudebník za sebou své hip hopové počátky v labelu Four Music, u kterého vydal svá první dvě alba a také obě účasti v BundesVision Song Contest.

Clueso od té doby ztělesňuje stálici německého popu díky svým písním mísícím pop, rap, electro a občas i reggae. Nové album Neuanfang nabízí deset písní kombinující Cleusovi výborné německé texty s popovými a rappovými prvky. Tracklist se skládá nejen z energických popových písní, ale obsahuje i několik povedených balad. Hudebník si tentokrát na album pozval i dva hosty – australskou zpěvačku Kat Frankie a americkou Saru Hartman (obě žíjící v Berlíně). Pilotem alba se stala stejnojmenná píseň, optimistická Neuanfang, ke které vznikl i pěkný barevný vizuál.

Nové začátky nemusí nutně znít nudně. Posuďte sami.

Zdroj fotky: Christoph Köstlin/Vertigo Berlin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *