Přehled zářijových desek

Září, co se alespoň nových desek týče, je opravdovými žněmi na hudebním poli. Čeká nás tolik alb, že jsme pro vás sepsaly celý článek, aby vám žádné neuniklo. Tento měsíc se můžeme těšit na německý pop v podání Madeline Juno, Maxima, Lotte nebo Louky, představí se nám zbrusu nový Cro, či Sido a o slovo se hlásí také houslista David Garrett. 


TÝDEN 1. ZÁŘÍ

Beatsteaks – Yours (Warner Music International) | žánr: alternative, rock
Legendární punk-rocková partička si na první pátek v září přichystala osmou studiovku jednoduše pojmenovanou Yours. Na tuto placku si pozvali hned několik hostů – Chad Price, Stereo Total, Jamie T, Deichkind a Farin Urlaub. Dlouho před samotným vydáním pětičlenná kapela vydala hned dvě skladby z alba (I Do, 40 Degrees) a oznámila také evropské turné. Ano, 5. listopadu se řízků z Berlína dočkáme také v pražské Roxy. Mezitím jako ochutnávku doporučujeme featuring s Deichkind.


Casper – Lang Lebe Der Tod (Columbia/Sony Music) | žánr: rap
Dlouho očekávaná a dvakrát oddalovaná deska německého rappera Caspera se konečně dočkala definitivního data vydání. Hudebník netrápil své příznivce dlouho, během o více než rok posunutého vydání představil hned tři skladby z alba – úvodní Lang lebe der Tod, Sirenen a v půlce července i eaturing s Drangsalem, Keine Angst. Standartní edice nabízí 12 tracků a pouhé tři featuringy (Blixa Bargeld, Dagobert, Sizarr, Drangsal, Ahzumjot, Portugal. The Man).


Scooter – Forever (Sheffield Tunes) | žánr: techno, EDM, hardstyle
Pokud vám přijde, že je to zrovna nedávno, co Scooter vydali další studiovku, tak máte docela i pravdu. Zatím poslední Ace vyšla začátkem 2016, tudíž novinka Forever se opravdu jeví jako rychlokvaška – alespoň co se časové prodlevy týče. Raveři si na album opět pozvali spoustu hostů – kompletní ukázky všech skladeb si můžete poslechnout zde. Pokud se vám nechce jet celý tracklist, pak si prostě pusťte chytlavý pilotní singl Bora! Bora! Bora!.

 


TÝDEN 8. ZÁŘÍ

Madeline Juno – DNA (Embassy of Music/TonPool) | žánr: německý pop
Před rokem Madeline překvapila EP Waldbrand, které jak napovídá název, bylo celé nazpívané v němčině. Letos k němu připojuje i studiové album DNA, na němž také vyměnila angličtinu za rodný jazyk. Dle prvních dvou ukázek v podobě Still a Gift nás ale vyjma jiného jazyku žádné velké hudební překvapení nečeká. Pokud vám tedy sedla deska Salvation a EP Waldbrand, pak by se vám DNA mohlo také zamlouvat.
O Still a Gift jsme vás během roku již informovali. Nejnovější ukázka Halt Mich Fest se ale nese v poklidnějším tónu.


Cro – tru. (Chimperator Productions) | žánr: rap
Pandí gang letos také čeká zbrusu nové album od rappera s pandí maskou. Deska, původně pojmenovaná fake you., byla oznámena již během června, kdy Cro také představil první ukázku Baum. Hudebník již dlouho dopředu avízoval, že má raopu plné zuby a rád by se pustil do echt německého rapu. Dle zveřejněných ukázek k dalších skladbám – Unendlichkeit a Tru to zatím vypadá, že se na albu vydal zlatou střední cestou. Mezi hosty na tru. najdete Patrice, Ace Tee, Ivy Sole a Wyclef Jean.


Aufbau West – Die Märchen der Gebrüder Grimmig (recordJet) | žánr: pop?
Původně indie rockově hip hopová partička z Geseke, jež odjela turné např. s mnohem známnějšími Jennifer Rostock, se letos vrací se zbrusu novým EP Die Märchen der Gebrüder Grimmig. Za pětitrackovou produkcí stojí Jens Schneider (Joris, Elif, Max Giesinger), tudíž se dá očekávat, že tříčlenná partička trochu vyměkla. Pro porovnání doporučujeme např. tři roky starou & das ist erst der Anfang.

 


TÝDEN 15. ZÁŘÍ

Liam X – Morphin (Lieben Alle Records) | žánr: indie electronica
Hudebník se představil před dvěma lety EP Erstmal für Immer, jenž v sobě mísilo rooseveltovské prvky indie s electronicou. Letos se berlínský Liam X připomíná desetitrackovým albem Morphin, na kterém najdete mimojiné i featuring s Teesym (o němž jsme vás již informovaly).

 


Lotte – Querfeldein (Columbia/Sony Music) | žánr: německý pop
O této začínající zpěvačce jsme vás poprvé informovaly letos v dubnu, kdy představila pilotní singl Auf Beiden Beinen právě z debutové desky Querfeldein. Nedlouho poté následovaly i skladby Fluchtreflex a nejnovější hravá Pauken. Lotte se svým hudebním projevem přínáší čerstvý závan na popovou scénu, čehož si všimlo i hudební vydavatelství Columbia, u kterého třináctitracková deska vychází.

 


David Garrett – Rock Revolution (Decca/Universal Music) | žánr: pop/klasická hudba
Německý fenomén David Garrett deskou Rock Revolution navazuje na sedm let starý počin Rock Symphonies. Houslista se věnuje nejen klasické hudbě, ale také předělává známé písně k obrazu svému. Jak naznačuje název aktuálního alba, hudebník se tentokrát věnoval právě známým hitům (např. Eye of the Tiger, Bitter Sweet Symphony, Bohemian Rhapsody, Earth Song, ..).

 


TÝDEN 22. ZÁŘÍ

Antiheld – Keine Legenden (Starwatch Entertainment) | žánr: německý rock
Pětičlenná rocková kapela ze Stuttgartu se zkoušela prosadit s echt německým rockem. Nicméně na debutové desce Keine Legenden Antiheld trošku polevili a nebojí se ukázat i svou popovější stránku, což předvedli v pilotním singlu Berlin am Meer. Na jedenácti trackovém počinu se vyskytují i dva featuringy – s Robella a berlínským rapperem Liquit Walkerem.

 


Eko Fresh – König von Deutschland (German Dream Empire/Sony Music) | žánr: rap
Tento měsíc rapem opravdu nešetří – po Croovi a Casperovi vydává novou placku také Eko Fresh. Nutno podoktnout, že rapper se s tím tentokrát nepáral, a tak na novém albu najdete nespočet hostů jako Bushido, Farid Bang, Kollegah, Culcha Candela, Sierra Kidd, MoTrip nebo třeba herce Elyas M´Barek (Fack ju, pane učiteli). 

 


TÝDEN 29. ZÁŘÍ

Maxim – Reprise (Warner Music) | žánr: německý pop
V dostání pouze ve vinylu a digitální verzi – zpěvák vydává jakousi svou vlastní verzi Best Of. Reprise nabízí pouhých devět skladeb – většina z alba Das Bisschen was wir sind (o němž jsme loni psaly), zbytek pak ze čtyři roky starého Meine Soldaten. Pokud vám náhodou unikly předchozí počiny Maxima, pak je Reprise jako stvořené k poslechu zpěvákovi poslední tvorby.

 


Sido a Kool Savas – Royal Bunker (Urban/Universal Music) | žánr: rap
Další z očekávaných rapových desek roku – spolupráce Kool Savasem a Sida vrcholí deskou Royal Bunker. Dvojice si na pomoc pozvala i pár hostů – Lakman, Nico Santos (skladatel – Helene Fischer, Bushido, Lena) a také Marteriu. Právě tuto skladbu, Normale Leute, rapeři představili koncem srpna.

 


Louka – Lametta (Four Music/Sony Music) | žánr: německý pop
Kapela sice nese český název, žádný člen ale z Česka ani ze Slovenska nepochází. Příznivci kapely Die Happy si nejspíše všimli, že za bubny nesedí nikdo jiný než právě Die Happy bubeník Jürgen Stiehle. Narozdíl od ulmské pop-rockové kapely, Louka tvoří čistě popové písně, navíc otextované německy. Začátkem tohoto roku čtveřice představila svoji tvorbu EP Flimmern, kdy ale pouze tři skladby se dostaly na finální tracklist celé desky. Lametta zaujme charizmatickým hlasem zpěvačky, lehkými popovými tóny a zajímavými texty.


Robin Schulz – Uncovered (Warner Music International) | žánr: house
Milovníci house se mohou těšit na závěr měsíce, kdy novou desku vydává i momentálně jeden z nejúspěšnějších hudebních producentů součastnosti, Robin Schulz. První ukázkou z tohoto alba se stala hit spolupráce s Davidem Guettou, Shed a Light. Na druhý singl, OK, si producent pozval britskou popovou hvězdu Jamese Blunta. Pokud se celé album ponese v podobném hit potencionálu, pak se určitě máme na co těšit.

 


Jennifer Rostock – Worst Of (Four Music/Sony Music) | žánr: rock
Nebyli by to Jennifer Rostock, aby si z desetiletého výročí působení na hudební scéně neudělali legraci – deska místo Best Of nese název Worst Of. Pokud ale čekáte obyčejnou rekapitulační desku, pak jste na omylu. Kapela si přichystala 14 skladeb poskládaných z nikdy nevydaných písní ke všem předešlým deskám. Vyjma toho se příznivci mohou těšit také na písně, jenž kapela vydala v posledních pár měsících jen tak, plus nový pop singl Alles Cool a featuring s Grossstadtgeflüster.


Dále tento měsíc vychází:

  • In Extremo – 40 Wahre Lieder / 20 Jahre Loreley Jubiläums Konzerte
  • Andrea Berg – 25 Jahre Abenteuer Leben
  • Max Richter – Taboo
  • Nik P. – Ohne wenn und aber
  • BSMG – Platz an der Sonne
  • Johannes Oerding – Hundert Leben EP
  • Radio Doria – 2 Seiten
  • Tom Thaler & Basil – Malu
  • Belphegor – Totenritual
  • Emil Bulls – Kill Your Demons

Vytvořením tohoto článku se nezavazujeme k pravidelným měsíčním přehledům nových desek. Článek bude během září aktualizován o nové desky.

Zdroje fotek: amazon.de/úvodní fotka – Facebook Robina Schulze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *