Punk-rockoví Itchy Poopzkid vstupují do nového roku s novým názvem a materiálem

Jedna ze stálic německé punkové scény, kapela Itchy Poopzkid, loni oslavila patnácté výročí na hudební scéně. Tento týden trojice hudebníků oznámila nejen nové jméno kapely, ale vypustila i pilotní skladbu Nothing z nadcházejícího alba, jehož se dočkáme už letos.


Kapela v momentálním složení Sebastian Hafner, Daniel Friedl a Maximiliam Zimmer vznikla v roce 2001. Od té doby dost výrazně ovlivňuje punk-rockovou německou scénu. Původně se Itchy Poopzkid věnovali především coverům, později ale začali předskakovat velikánům jako Donots, Yellowcard, či Blink 182. Před deseti lety se dokonce utkali v hudební soutěži od MTV s Madsen a vyšli z ní jako vítězové.

Po skoro půlroční pauze na sociálních sítích se trojice hudebníků připomněla svým příznivcům v posledné březnový den, kdy nahrála novou úvodní fotku na Facebook značíc, že v roce 2017 se můžeme těšit na nový materiál. O týden později pak kapela oznámila, že název Itchy Poopzkid je minulostí a kapela nově bude vystupovat pod prostě zkráceným Itchy. Trojice hudebníků vysvětluje v rozhovoru s VISIONS, že název Itchy Poopzkid jim nikdy moc neseděl.

Co se týče nadcházející desky – ta by se od svých předchůdců neměla nijak zvlášť lišit. Nabídne jak zamilované písně, tak osobní song a Itchy se opět nevyhnou ani politickým a sociálním tématům. První ukázku v podobě skladby Nothing si můžete poslechnout níže.

Zdroj fotky: Facebook Itchy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *