Rakouské uskupení Wanda se po dvou letech hlásí s novou studiovkou Niente

Pětičlenná indie popová kapela Wanda vydala začátkem října novinkové album Niente, které se ihned usadilo na první příčce tuzemského žebříčku a dobylo také sousední Německou se Švýcarskem.


Wanda ve složení Michael Marco Fitzthum (zpěv), Manuel Christoph Poppe (kytara), Christian Hummer (klávesy), Reinhold Weber (bass kytara) a Lukas Hasitschka (bicí) vznikla v roce 2012 v rakouské metropoli Vídeň. O dva roky později kapela debutovala s albem Amore, který pětici vystřelil na 13. příčku rakouského žebříčku. O půl roku se později se album dočkalo i zlatého ocenění za prodejnost, na podzim roku 2015 Wanda vydala druhou studiovku Bussi, se kterou se probojovala do TOP10 i v sousedním Německu a Švýcarsku. V rodném Rakousku pětice vylétla na první příčku.

Kapela byla několikrát nominována na Amadeus Austrian Music Awards a v roce 2016 si také několik sošek odnesla s sebou domů. Hudební styl pětice se vyznačuje mezi popem, indie a rockem se silným vídeňským přízvukem.

Nejnovější počin Niente vyšel 6. října přes Universal Music a nabízí celkem 12 skladeb. Wanda z alba zatím představila dvě písně – 0043 a Columbo. Již tradičně – první zmíněná skladba je baladou, druhá je protkaná optimistickou melodií. Ukázky z celého alba si můžete poslechnout ve videu níže. Pokud vás Wanda zaujala, pak vězte, že kapela se chystá během jara odjet turné po Německu a Rakousku. Všechna data si můžete pročíst zde.

Zdroj úvodní fotky: Facebook Wanda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *