Rakousko si našlo svého reprezentanta na Eurovizi 2017

Najít správného reprezentanta pro svou zemi pro Eurovizi není snadná věc. O tom ví své i Rakousko, které sice zvítězilo v roce 2014, nicméně jinak se jim moc nedaří. Zářným příkladem je loňský rok, kdy Rakousko skončilo na posledním místě společně s Německem a nula body. Příští rok se pokusí tuto bilanci vylepšit mladý zpěvák Nathan Trent.


Nathan pochází z rakouského Innsbrucku a hudbě se věnuje již třináct let, tedy zhruba od svých 11. Zpěvák pochází z hudebnické rodiny, jeho otec houslista působí v orchestru v Národním Divadle v Innsbrucku. Nathan se dostal do hudebního podvědomí svými covery známých písní, letos v červnu ale představil i svůj první debutový singl Like It Is.

Tato pohodová popová píseň ale nebude zastupovat Rakousko na Eurovizi, jelikož vyšla před 1. zářím 2016 (Dle obecného pravidla musí všichni reprezentanti složit novou píseň anebo vybrat jednu, která nebyla představena před 1. zářím). Nathan již svoji soutěžní píseň napsal a díky ní také přesvědčil rakouskou televizi ORF, aby mu dala šanci. Soutěžní píseň bude představena v únoru.

Letošní Eurovize se uskutečnila ve Švédsku po loňském vítězství Manse Zelmerlöwa a sošku si odnesla reprezentantka Ukrajiny. Příští rok se tedy Eurovize uskuteční v Kyjevě. Rakousko letos zastupovala Zoë, jež se umístila na 13. místě.

Nathan se zúčastní jednoho ze semifinálových kol buď 9. či 11. května a bude muset zaujmout diváky natolik, aby ho se svými hlasy poslali do finále, které se uskuteční 13. května.

Zdroj fotky: Martin Hauser Photography 2016

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *