Regionální nominace na MTV EMA 2016 byly odhaleny! Podívejte se, kdo má z Německa a Švýcarska možnost získat toto ocenění

Každoroční udílení hudebních cen televize MTV se letos uskuteční 6.listopadu v nizozemském Rotterdamu. Včera ráno hudební televize konečně odhalila očekáváné regionální nominace. Jak z Německa, tak ze Švýcarska bylo nominováno pět hudebníků.


Německo si letos poskládalo zajímavou nominační skupinu – neználci poznají nanejvýš jedno dvě jména, na druhou stranu je osvěžující vidět v nominaci nová jména. Švýcarsko si po vzoru Německa zvolilo dvě výraznější jména a zbytek bude znám jen fajnšmejkrům.

Pokud nevíte, koho v online hlasování o cennou sošku podpořit, pročtěte si následující výtahy ke každému hudebníkovi.

NĚMECKO

Pro svého oblíbence můžete hlasovat na německé verzi webu mtvema.

  1. Beginner

Hamburská rapová skupina s dvacetiletou historií. Nejznámějším členem je zpěvák Jan Delay. Beginner vydali na konci srpna teprve čtvrtou studiovku Advanced Chemistry.

2. Max Giesinger

Německý písničkář se do hudebního podvědomí dostal před čtyřmi lety díky účasti v castingové soutěži Hlas Německa, kterou ale nevyhrál. Max letos vydal druhou studiovku Der Junge, der rennt.

3. Robin Schulz

Oblíbeného hudebního producenta snad není ani třeba představovat. Robin byl v této kategorii nominován již loni, sošku mu ale vyfoukla Lena. Povede se mu vyhrát letos?

4. Mark Forster

Miláček německého národa si ušní bubínky svých přiznivců podmanil hlavně před dvěma lety díky svému prvnímu velkému hitu Au Revoir, kde Markovi sekundoval rapper Sido. Kromě sólové kariéry se Mark loni spojil s hudebním producentem Felixem Jaehnem, se kterým společně nahráli úspěšný hit Stimme.

5. Topic

Mladý hudební producent ze západu Německa si letos svou rodnou zemi získal letním hitem Find You, do kterého mu vokály propůjčil holandský zpěvák Jack Reese. Topic se hudbě věnuje přes deset let, první singl Light It Up ale vydal teprve před dvěma lety.

 

ŠVÝCARSKO

Pokud vás zaujal některý nominovaný ze Švýcarska, podpořit ho můžete na švýcarské verzi mtvema.

  1. Bastian Baker

Folk rockovému zpěvákovi loni unikla soška díky vítězství jeho kolegyně Stefanie Heinzmann. Ta ale letos nominovaná není, a tak má hudebník oblíbený nejen v rodném Švýcarsku, ale i třeba v Asii, šanci tuto sošku konečně získat.

2. Bligg

Curyšský rapper s dvacetiletou hudební historií vydal poslední studiovku Instinkt loni. Letos rappera mohli diváci vidět jako jednoho z porotců ve švýcarském Talentu.

3. Chlyklass

Jedenáctičlenná rap skupina z Bernu, jenž se na hudební scéně pohybuje bezmála sedmnáct let, získala v roce 2008 Lifetime Award. Chlyklass rapují v echt švýcarské němčině.

4. Damian Lynn

Písničkář ze švýcarského Lucerne se prosadil na hudební scéně, když předskakoval Stefanie Heinzmann při její koncertní šňůře po Německu. Damian letos vyhrál ocenění Swiss Music Awards v kategorii Best Talent. Momentálně se připravuje na turné s Laith Al-Deenem.

5. Nickless

Folk-popový písničkář se dostal do hudební podvědomí teprve loni, když vydal svůj debutový singl Waiting, jenž se stal nejhranější skladbou ve švýcarských rádiích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *