Rockeři Heisskalt zakončují březen živou deskou

Oblíbenost živých desek se nevyhnula ani alternativně rockové partičce ze Stuttgartu, jež si pro své příznivce připravila první živou desku na poslední březnový den. Live, jak jednoduše deska nese název, obsahuje písně z obou studiových desek.


Původně čtyřčlenná kapela vznikla v říjnu 2010 v nynějším složení až na basáka Lucase Mayera, který kapelu loni v létě opustil a byl nahrazen Dani Weberem. Mathiasovi, Mariusovi, Philippovi a Lucasovi se podařilo v roce 2011 zaujmout svým prvním EP, které jim zajistilo vystupení na několik hudebních festivalech např. Southside Festival. O rok později pak kapela podepsala smlouvu s Chimperator Department a v roce 2013 druhé EP Mit Liebe Gebraut, které během zimního turné Jennifer Rostock představila live jako jedna z jejich předkapel.

Jejich hudební styl zaujal fanoušky Jennifer Rostock natolik, že si Heisskalt mohli dovolit odjet vlastní mini turné ještě na jaře stejného roku a vystoupit v několika prestižních německých talkshow jako Inas Nacht, či Circus Halligalli. Na jaře následujícího roku čtveřice vydala první debut Vom Stehen und Fallen, jenž se na týden umístil na 29. příčce. O dva roky později přišla kapela s druhou studiovkou Vom Wissen und Wollen a ta na týden bodovala nejen na 14. příčce v rodném Německu, ale i na 40. příčce v sousedním Rakousku.

Letos, tradičně již na jaře, si čtveřice pro své příznivce připravila živé album natočené během několika zastávek turné; jmenovitě Essen, Leipzig, Münster, Köln, Bielefeld, Hamburg, Dresden a Berlin. Album nabízí celkem 20 záznamů společně s útržky z povídání frontmana Mathiase během odehraných koncertů.

Album jednoduše pojmenované Heisskalt – Live vyšlo 31. března a kromě audio verze je k dostání i stylově na vinylu. Pokud vás náhodou právě tato živá deska naladí na Heisskalt, pak vězte, že kapela je právě na turné a vy máte do zhruba ploviny dubna šanci je odchytit na jedné z německých zastávek. Zbývající data turné naleznete tady.

Zdroj fotky: Facebook Heisskalt / Viktor Schanz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *