Rozhovor: Maggie Szabo „Spolupráce se Schillerem byla opravdu úžasná!“

Německý hudební producent Schiller se skoro dvacetiletými zkušenostmi vydal letos na jaře své deváté studiové album Future. Právě s ním se umístil na předních příčkách nejen v rodném Německu, ale i v sousedním Rakousku a Švýcarsku. Jednu ze zpěvaček, jež si přizval na své novinkové album, jsem pro vás vyzpovídala.

Vokály kanadské soul-popové zpevačky Maggie Szabo si můžete poslechnout v chytlavém tracku Something There, ke kterému nejen, že napsala slova, ale podílela se na něm i hudebně. Maggie před čtyřmi lety vydala debutové album Now Hear Me Out, momentálně pracuje na druhé studiovce a nejen o tom je toto interview.

SCROLL DOWN FOR ENGLISH VERSION

(Původní rozhovor vyšel na blogu music-germany.blog.cz // The original interview was published on music- germany.blog.cz)


Otázka za zlatého bludišťáka – prostě se musím zeptat – jaká byla spolupráce se Schillerem? Četla jsem, že jsi s ním původně pracovala na dvou písních, ale jestli mám pravdu, tak na albu je pouze jedna (Something There)?

Maggie: Spolupráce se Schiller byla úžasná na všech frontách. On je tak kreativní, a prostě jen být s ním v jedné místnosti bylo superinspirativní. On je také opravdu skvělý člověk obecně, což dělá celou zkušenost mnohem úžasnější. Ano, vlastně jsme spolu pracovali na více písních, nejen „Something There“. Tak nějak tyto psací procesy fungují, a tak to normálně bývá během práce na albu. Kupa materiálu je napsána a ne všechno se stane součástí projektu. Miluju i ten zbytek, co jsme napsali, ale bylo tam něco o Something There, co opravdu vypadalo, že perfektně zapadne do celkové vize jeho alba Future.
Tvůj debut je čistý pop, ale tvé poslední písně jsou spíše power-balady a chytlavé pop písně. V kombinaci se Schillerovým Something There – co můžeme očekávat od tvého druhého alba? Můžeš nám něco prozradit?
Maggie: Druhé album je celé o pravdě a upřímnosti. Vždy jsem byla ovlivňována soulem a na tomto albu je rozhodně také začleněn. Když jsem psala materiál, opravdu jsem se snažila v sobě nic nezadržovat, abych vyjádřila v mých písních vše, co jsem chtěla a jak jsem chtěla, aby zněly.
Koukala jsem na tvůj Instáč, že máš gramofón. Jaké vinyly ráda posloucháš?
Maggie: Pořád jsem v procesu vybudování si vlastní vinylové kolekce, ale ráda si poslechnu Justina Timberlakea, nebo Johna Mayera! Vždy jsem byla jejich fanynka, takže je legrace poslouchat jejich alba tímto způsobem 🙂
Minulý rok jsi strávila nějaký ten čas na řeckých ostrovech resp. v populárních Blackrock Studios se švýcarským producentem DJ Antoinem a Mad Markem. Znamená to, že se můžeme těšit na spolupráci?
Maggie: Ano, psali jsme v Blackrock Studios a byla to pecka. Bylo to poprvé, co jsem se s nimi setkala a co jsem s nimi pracovala a společně jsme napsali zabíjacký song. Ještě není nic potvrzeno, ale všechno je možné!
Ve tvém nejnovějším videu k piano songu Forgive and Forget nejen, že zpíváš, ale i tancuješ – úžasně jen tak mimochodem. Jak ti to sedlo? Je tancování tvoje hobby nebo jsi musela chodit na lekce tance před natáčením?
Maggie: Tancování v tom videu byla rozhodně výzva, ale líbilo se mi, že to bylo pro mě něco nového vzhledem k mým videům. Vyrostla jsem tancováním a věnovala se mu celý můj život, ale za posledních pět let jsem vůbec netrénovala. Je úžasné, jak těžké je dostat se do toho zpátky, ale opravdu miluju tancování a vždy to byl kus mne.
Zapomeňme na chvíli na hudbu. Co dělá Maggie ve volném čase? Co jsou tvoje hobby?
Maggie: Hudba rozhodně zaplňuje skoro celý můj život, ale miluju zdraví a fitness a na to si čas najdu. Crossfit a běhání jsou dvě aktivity, jež dělám denně. V poslední době jsem dost cestovala kvůli hudbě, při té příležitosti, když jsem na novém místě, ráda si ho projdu a učím se věci, když zrovna tolik nepracuji.

English Version:
German music producer Schiller who’s having almost 20 years of experience within the music industry released his ninth studio album Future during this spring. With this album he reached no. 1 not only in his native country, Germany, but also in the Austrian and Swiss neighbourhood. I have interviewed for you one of the singers whom he invited to work with him.
You can listen to vocals of Canadian soul-pop singer Maggie Szabo in catchy collaboration Something There to which she didn’t only write lyrics but also has participated musically. Maggie released her debut album Now Hear Me Out four years ago, she’s been working on her second album at the moment and not only about this stuff is this interview.
Million dollar question – I simply have to ask – How was it like to work with Schiller? I read you originally worked on two songs with him but if I’m right there is only one (Something There) featured on the Future album?
Maggie: Working with Schiller was really amazing on all levels. He’s so creative, and just being in the same room with him was super inspiring. He’s also a really great person in general, which makes the whole experience that much more awesome. Yes, him and I actually worked on a few songs together, not just „Something There“. That’s kind of how these processes go, and how it normally is working on the album. A bunch of material is written, and not all of it makes it onto the project. I love the other material we wrote as well, but there was something about „Something There“ that really seemed to fit in with is overall vision for his vision with Future.
Your debut album is full of pure pop, but your latest songs are more like power-ballads and catchy pop songs. Combining with Schiller’s Something There – what can we expect from your second album? Can you give us a little hint about that?
Maggie: The second album has really been about truth and honesty. I’ve always been influenced by soul music, and there is definitely that element incorporated into it as well. When I was writing the material, I really wanted to make sure I didn’t hold back on what I wanted to say in my songs, and how I wanted it to sound.
I saw your Instagram feed and that you have a gramophone. What’s your favorite vinyls to listen to?
Maggie: I’m still in the process of building up my vinyl collection, but I’ve actually been loving Justin Timberlake and John Mayer’s albums on vinyls! I’ve always been a huge fan of their work, so it’s fun listening it to it this way 🙂
Maggie with Schiller Source: Maggie Instagram
Maggie with Schiller Source: Maggie Instagram
You’ve also spent some time with Swiss music producer DJ Antoine and Mad Mark durgin your stay at Greek famous Blackrock Studios last year. Does it mean we can look forward to some collaboration?
Maggie: Yes, we wrote together at Blackrock Studios and it was such a blast! It was my first time meeting and working with them and we wrote a killer song. Nothing set in stone yet, but anything is possible!
In your newest music video for a piano-driven song Forgive and Forget you actually not only singing but dancing too incredibly by the way. How did this part work for you? Is dancing one of your hobbies or did you take any special lessons before shooting the video?
Maggie: The dancing in the video was definitely a challenge, but I loved that it was somethingnew for me in my videos. I grew up dancing and did it all my life, but the last 5 years I haven’t done any training. It’s amazing how hard is to getting back into it, but I truly love dancing and it’s always been a big part of me.
Let’s forget the music for a while. What Maggie does in her free time? What are your hobbies?
Maggie: Music definitely takes up most of my life, but I love health and fitness and find time for that. Crossfit and running are the two activities that I love to do on a daily basis. Lately I’ve been traveling a lot for music, so when I’m in a new city to write or record, I really love to explore and learn things about where I am in my down time.
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=r6orxG24CQ0[/embedyt]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *