Sotva Helene Fischer vydala nové album, už s ním dobyla žebříčky německy mluvících zemí

Královna německého šlágru a nejspíše i popu celkově si po čtyřech letech pro své příznivce přichystala zbrusu nový materiál v podobě studiového alba pojmenovaného jednoduše Helene Fischer.


Naposledy jsme od Helene slyšeli o Vánocích 2015, kdy nás potěšila dvoudeskovým výběrem německy a anglicky nazpívaných vánočních písní v doprovodu britského symfonického orchestru Royal Philharmonic Orchestra. Tomuto úspěšnému výběru předcházelo Helenino nejúspěšnější album vůbec – Farbenspiel, ze kterého pochází i popový hit Atemlos durch die Nacht.

Co se novinkové desky týče, zpěvačka nezahálela a pozvala si největší producentská a skladatelská jména na německé hudební scéně – od Robina Gruberta (I Like – Keri Hilson, Liebe ist meine Rebellion – Frida Gold), producentské týmy Madizin a Beatgees, Thorstena Brötzmanna (Daylight in Your Eyes – No Angels),  přes Alexe Zuckowskiho (Rise Like a Phoenix – Conchita Wurst), Nico Santose (Wir sind Gross – Mark Forster), Fabiana Römera až po Wincenta Weisse (německý popový zpěvák) a mnoho dalších. Tato pestrá směsice umělců a producentů směle poukazuje na fakt, že se deska nenese pouze v šlágrovém duchu, ale například skladba Herzbeben má v sobě elektronické prvky, Dein Blick je rockovou peckou a Adieu by zase perfektně pasovala do muzikálu zasazeného ve Francii.

Album pojmenované jednoduše Helene Fischer vyšlo 12. května a je k dostání v několika verzích – standartní, deluxe (nabízí o 6 skladeb více), vinyl a limitovaný fanbox. Deska se hned během prvního týdne probojovala na první příčku německého žebříčku prodejnosti a Helene pouze potvrdila svou hudební nadvládu nad německy mluvícími zeměmi.

Zpěvačka Helene Fischer se raduje z úspěchu nové  desky / zdroj fotky: Facebook zpěvačky

Tracklist standartní verze vypadá následovně:

 1. Nur mit Dir
 2. Sonne auf der Haut
 3. Wenn Du lachst
 4. Flieger
 5. Herzbeben
 6. Wir zwei
 7. Schon lang nicht mehr getanzt
 8. Viva La Vida
 9. Achterbahn
 10. Du hast mich stark gemacht
 11. Das volle Programm
 12. Dein Blick
 13. Lieb mich dann
 14. Wir brechen das Schweigen
 15. Sowieso
 16. Genau mein Ding
 17. Weil Liebe nie zerbricht
 18. Adieu

Zpěvačka již tradičně vyráží i na halové turné počínaje letošním srpnem a konče červencem 2018. Pokud to máte blízko do Německa, Švýcarska, či Rakouska, pak můžete najít první data zde.

Zdroj úvodní fotky: Kristian Schuller/Universal Music

1 thought on “Sotva Helene Fischer vydala nové album, už s ním dobyla žebříčky německy mluvících zemí

 1. Helene sleduji a poslouchám od roku 2010. Jedním slovem fenomén. Skromná, pohledná, dnes již, dáma, která vše na co sáhne, promění v hudební, optický a zároveň citový zážitek. Její hudba a texty mi pomohly v jedné nelehké životní etapě. Píseň z alba Farbenspiel, Im diesen Naechten, se stala i ústřední melodií na mojí svatbě. Tato hudební královna stojí za poslech. Helene, na viděnou na berlínském olympijském stadionu v červenci 2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *