Sportfreunde Stiller oslavují 20 let na hudební scéně novou studiovkou Sturm und Stille

Rocková trojice z Bavorska při příležitosti dvaceti let na hudební scéně minulý týden vydala již sedmé studiové album Sturm und Stille, které se ihned vyhouplo na první příčku prodejnosti v rodném Německu.


Během dvaceti let na hudební scéně obvykle kapela zaznamená změnu v původní sestavě. Peter, Flo a Rüde ale Sportfreunde Stiller založili společně a pořád jsou všichni tři členové kapely. Trojice vydala první album až v roce 2000, úspěchu na domácí půdě se ale dočkala o dva roky později se singlem Independent, který se stal součástí soundtracku ke hře FIFA 2003.

Největší úspěch skupina zaznamenala v roce 2006 s fotbalovým singlem ´54, ´74, ´90, 2006, jenž vznikl pro fotbalový šampionát konaný tentýž rok v Německu. Přesto, že Němci prohráli, Sportfreunde Stiller si s touto písní poprvé vysloužili první místo v prodejnosti v Německu po dobu celých devíti měsíců. Žádná jiná píseň se již potom kapele na prvním místě neumístila, až do nejnovější Das Geschenk, která natolik zaujala sousední Rakousko, že si vysloužila první místo v prodejnosti.

Sportfreunde Stiller se před osmi lety také zúčastnili BundesVision Song Contest, skončili ale desátí. Kapela se řadí mezi německé inteprety, kteří si natočili MTV Unplugged a následně záznam vydali jako live album. Za svou hudební kariéru byla trojice nominována hned pětkrát na hudební ocenění MTV EMA. Domů si ale odnesli 3x ECHO Awards vždy v kategorii Rock National a v letech 2006 – 2007 i 1Live Krone.

K dvacetiletému vyročí by možná kdejaký posluchač čekal spíše Best Of, nicméně Sportfreunde Stiller se rozhodli svým příznivcům nabídnout nové album „Sturm und Stille“ obsahující celkem 12 písní. Deska spatřila světlo světa 7. října. Pilotním singlem se stala příjemná Das Geschenk, ke které kapela na konci srpna natočila klip na Islandu.

Pokud vás hudba „sportovních fanoušků“ zaujala, pak vězte, že kapela se v polovině listopadu vydává na německé turné.

Zdroj fotky: Nina Stiller

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *