Těchto šest umělců bude bojovat o post německého reprezentanta na Eurovizi 2018

Německo si příští rok opět pokusí vylepšit svou reputaci na Eurovizi. Letošní národní kolo již tradičně pojmenované po místě konání, tedy Unser Lied für Lissabon, představilo tento týden všech šest kandidátů na post reprezentanta Německa na Eurovizi 2018.


V posledních letech se Německo obvykle uchylovalo k úplným nováčkům, jenž našlo během rychlého castingového kola. Tento nováček pak vždy porazil ostřílené německé hudebníky v rámci národního kola a neúspěšně reprezentoval Německo na Eurovizi.

Letos se tedy televize NDR rozhodla pro menší změnu – žádné castingy. Určila šestici víceméně známých německých hudebníků z celkem 4000 zaslaných přihlášek, kteří se proti sobě postaví v jeden únorový večer a vítěz pojede v květnu do Lisabonu. Co se hlasování týče – vždy se hlasování chopili diváci, letos se ale hlasování rozdělí mezi diváky, stočlenný panel Eurovize (Němci, co v předešlých letech byli součástí německé poroty na Eurovizi) a dvacetičlennou mezinárodní porotu (K podobnému formátu se letos uchýlila i Česká televize – pozn. red.).

Němci chtějí logicky předejít dalšímu fiasku v podání posledního místa. Na místo první nejspíše také nemíří, troufám si ale tvrdit, že minimálně do TOP15 – TOP10 by se Německo opět rádo podívalo. Dává tedy smysl, že se na výběru reprezentanta budou podílet i jiné národy a vítěz by tak měl odpovídat evropskému hudebnímu vkusu.

V této době pracuje šestice kanditátů s odborníky a je jim doslova napsána píseň a vystoupení na tělo. S tímto výtvorem se pak tito interpreti představí 22. února od 20:15 v živém přenosu z Berlína na Das Erste (německý televizní kanál). Zatím nebylo potvrzeno, kdo bude provázet tímto večerem (v minulosti to byla převážně moderátorka Barbara Schöneberg).

Systém vysvětlen, pojďme si představit všech šest kandidátů (všechna videa jsou pouze ilustrační a nejedná se o soutěžní písně):

Xavier Darcy

Mladý hudebník z Mnichova má britské a francouzské kořeny. Letos vydal debut Darcy a předskakoval například Rea Garveymu, nebo Jorisovi. Xavier zpívá v angličtině a tvoří příjemnou popovou hudbu.

Ryk

Ryk vystudoval uměleckou školu v Hannoveru a momentálně se živí jako zpěvák, skladatel a producent pro varieté shows a filmy. Hudebně vystupuje pod pseudonymen FOXOS – melodickým indie-popem.

Ivy Quainoo

Vítězka německého Hlasu 2012 se po dlouhé kariérní odmlce opět hlásí o slovo. V době své největší slávy Ivy dokonce získala zlaté ocenění za prodejnost jak debutového alba, tak i za svůj první singl. Zpěvačka také zpívá v angličtině a v jejím podání bychom mohli očekávat power-pop.

Michael Schulte

Milovníkům německého popu, či producenta Alle Farbena toto jméno jistě není cizí – i přesto, že NDR vsází na Michaelovu YouTube historii (Michael natáčí hodně coverů), zpěvák vydal nespočet albumů, kdy ty poslední dvě jsou tvořeny pouze jeho vlastní tvorbou. Hudebník také zpívá anglicky a prezentuje pop.

Natia Todua

Gruzínská vítězka posledního kola německého Hlasu se pokusí jako jediný newcomer uspět ve společnosti vyspělých hudebníků.

VoXXclub

Nebylo by to Německo, aby se nepokusilo uspět se šlágrem – pětičlenné uskupení sice zpívá německy, ale zásadně pouze šlágr. Kapela tento měsíc vydala čtvrtou studiovku a jistě tak naváže na úspěch jejích předchůdců.

Zdroj úvodní fotky: eurovisionworld.com

5 thoughts on “Těchto šest umělců bude bojovat o post německého reprezentanta na Eurovizi 2018

  1. nějak nefandím Německé hudbě, až na jednoho člověka na kterého jsem přišla minulý rok “CRO”!. Jinak všechno nejlepší do nového roku.

    pac a pusu, Tánička
    blog: tanicka04.blog.cz

  2. Za mě by tam už konečně měla jet Helene Fischer – je to hvězda evropského formátu a její poslední album je pecka! Tak snad se dočkáme v brzkých letech.
    Jinak se mi výběr líbí, díky za info autorce článku. Těším se na písně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *