Tim Bendzko představuje nadcházející desku Immer noch Mensch nostalgickým singlem Keine Maschine

Oblíbený popový zpěvák z Berlína, jež si vydobil před pěti lety své místo v playlistech našich německých sousedů, se po třech letech hlásí o slovo se zbrusu novým singlem Keine Maschine. Píseň je samozřejmě předzvěstí v pořadí už třetího studiového alba Immer noch Mensch.


Tim patří mezi skupinu německých zpěváků, kteří i v dnešní době stále píšou texty v němčině a ani třetí studiovka nebude výjimkou. Immer noch Mensch nabídne 11 písní a dle pilotu Keine Maschine lze soudit, že se opět můžeme těšit na klasický „bendzkovský“ sound – tedy klávesy, kytara, trocha moderního soundu a Timovi texty ala Adele.

Pilot Keine Maschine si odbyl svoji premiéru první zářijový pátek, kdy zpěvák představil i samotný klip režírovaný Lars Timmermannem (Cro – Traum, Bad Girl, Dream). V něm zpěvák pracuje v jakési utopické tiskárně a ve chvíli kdy mu tiskárna vytiskne barevnou stránku, zpěvák se rozhodne utéct. Celý klip tak perfektně zapadá k celkovému textu písně, v němž zpěvák apeluje na lidskost.

Berlíňan se navíc rozhodl vzít celou produkci alba do vlastních rukou a to doslova – Tim nejen, že opět napsal všechny texty, ale také složil hudbu a nahrál ji, k písní Hinter dem Meer dokonce odcestoval k moři, aby si sám nahrál zvuky vln, dále se také postaral o fotografie.

Na třetí studiovce najdeme následující písně:

 1. Beste Version
 2. Keine Maschine
 3. Reparieren
 4.  Hinter dem Meer
 5. Immer noch Mensch
 6. Wie wir sind
 7. Leichtsinn
 8. Sternenstaub
 9. Winter
 10. Nicht das Ende
 11. Warum ich Lieder singe

Spolu s klasickou standartní edicí bude k dostání od 21. října, kdy album vychází, i speciální podepsaná limitovaná edice, jenž ale nenabídne žádnou bonusovou píseň.

Zpěváka můžete také od konce dubna příštího roku zastihnout na německém halovém turné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *