Tokio Hotel se po deseti letech vrací do Prahy

Oblíbená německá čtveřice z Magdeburgu ohlásila evropské turné pro příští rok. Na seznamu pro Dream Machine Tour 2017 se objevila i Praha, a tak se fanoušci této pop-rockové kapely mohou těšit na své oblíbence již začátkem dubna.


Tokio Hotel vznikli v roce 2001, v té době pod jménem Devilish. Bill, Tom, Gustav a George si změnili jméno kapely pár let na to, když uzavřeli smlouvu se Sony BMG. Vydavatelství ale od smlouvy nakonec odstoupilo, a tak Tokio Hotel skončili u Universal Music, kde také vydali všechna svá alba.

V Čechách a na Slovensku se kapela dostala do podvědomí zhruba před deseti lety s jejich prvním singlem Durch den Monsun. Směsice německého teenage rocku si ihned získala fanoušky po celé Evropě. Kapela tak raketově vystoupila do hudebních výšin, kde se drží dodnes.

Tokio Hotel za svou deseti letou kariéru prošli hudební změnou – zatímco první dvě alba se nesou v duchu německého rocku, třetí studiovka Humanoid už nabízí i popové prvky. Poslední, dva roky staré a v té době velmi očekávané album Kings of Suburbia je napsáno kompletně v angličtině a znatelně v sobě nese americké popové prvky.

Nic z toho ale neubírá na nadšení skalních fanoušků, když kapela před pár dny oznámila města a data evropského turné. Tokio Hotel logicky odehrají nejvíce koncertů v rodném Německu, kromě této země a Česka se zastaví například i na britských ostrovech, severu Evropy a dokonce zavítají i do Ruska, kde na přelomu září frontman kapely odehraje dva sólové koncerty.

Co se české zastávky týče, kapela vystoupí 3. dubna 2017 v pražském klubu SaSaZu. Lístky jsou již v prodeji od 40 euro na speciálním webu. Pokud přemýšlíte, zdali se koncertu zúčastnit, či ne, přemýšlejte rychleji, protože lístky jsou už skoro vyprodané.

Tokio Hotel naposledy vystoupili v Česku v O2 Areně přesně před deseti lety (tedy 3. dubna). V té době Sazka Arenu kapela sice nevyprodala, nicméně fanoušci jistě odešli spokojení. Symbolicky po deseti letech se tak nejen skalní fanoušci mohou těšit na své oblíbence, zdali se ale kapele podaří publikum zaujmout s novým zvukem se dozvíme v dubnu.

Zdroj fotky: dw.com

2 thoughts on “Tokio Hotel se po deseti letech vrací do Prahy

 1. Z dovolením abych uvedla na pravou míru Tokio Hotel navštívili Českou republiku i s Tour Humanoid City a to 15.3.2010
  A žádná zmínka o sólo koncertech není.

  1. Ahoj,

   děkuji za komentář. Ano, máš pravdu, na jejich druhý koncert před 7 lety jsem zapomněla. Gratuluji, zachránila jsi koš plný koťátek.

   Co se týče sólo koncertů – tento článek byl zveřejněn v půlce ZÁŘÍ 2016 (přesné datum můžeš vidět nahoře) a v té době byly opravdu naplánované 2 koncerty v Rusku v rámci Billovi sólové kariéry (a oba se prosím pěkně uskutečnily). Ale hádám, že tato informace se dá krásně „vygooglit“ 😉

   Přeji pěkný den,

   Terez

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *