Unser Song 2017 se blíží a vy můžete Němcům dát najevo, kdo je vaším favoritem

Letošní ročník německého národního kola Unser Song 2017 se rozhodně vyplatí sledovat ať už kvůli novému a zajímavému systému hlasování, hvězdné porotě, či interval-acts. Ať tak či onak, všechny, co se ve čtvrtek nebudou nacházet na území Německa jistě bude zajímat jak mohou podpořit své oblíbence právě v tomto národním kole Německa.


Němcům se naposledy dařilo v Eurovizi v Oslu 2010, kdy vyhrála Lena s popovou skladbou Satellite. Od té doby se Německo snaží zopakovat stejný úspěch, nicméně umístění jako „poslední s nula body“ mluví o přesném opaku. Ono vybrat správného reprezentanta a píseň není snadná věc a nutno podotknout, že předešlé reprezentační písně Německa byly stejně dobré jako písně ostatních zemí. Bohužel pro Německo Evropu jejich výběr zase tak moc nezaujal.

Letos se televize NDR rozhodla udělat velkou změnu právě co se hlasování týče. Aby se neopakovala fiasko z let minulých, Německo se rozhodlo, že vítěze zvolí němečtí diváci skrze textové hlasování a oficiální aplikaci. Nicméně mezinárodní diváci se také mohou zapojit do hlasování, i přesto, že jejich hlasy výsledky nejspíše nijak neovlivní.

Jak přesně se můžete zapojit? Stáhněte si oficiální Eurovizní aplikaci do svého mobilu a sekci Eurovision Vibes můžete poslat zdarma jeden hlas v rámci každého kola. Kol bude celkem 3 – v prvním kandidáti zazpívají cover song, ve zbylých dvou představí dvě zbrusu nové písně napsané právě pro Eurovizi (více info níže). Národní kolo se uskuteční ve čtvrtek 9. února, všech 15 písní ale bude k poslechu právě na eurovizní appce už o den dříve. I přesto, že vaše tři hlasy nebudou zařazeny do oficiálního hlasování, moderátorka večera, Barbara Schöneberger seznámí německé diváky s výsledky hlasování v rámci eurovizní appky a právě možná tyto výsledky pak třeba ovlivní samotné hlasování. Přesné pokyny a pravidla si můžete poslechnout v následujícím videu:

Za zmíňku jistě stojí i samotné soutěžní písně. Tyto covery známých písní zazní během večera – You Know My Name (Chris Cornell), Dancing on my own (Calum Scott), Folsom Prison Blues (Johnny Cash), When We Were Young (Adele) a Love on Top (Beyoncé). NDR také vypustila názvy a autory dvou specificky napsaných písní. Ve finále diváci nejen že rozhodnou o reprezentantovi, přiřadí mu ale i jednu z těchto písní.

První píseň nese název Perfect Life a napsalo ji trio Tofer Brown, Greg Holden (fanoušci Die Happy si mohou zpěváka pamatovat z unplugged koncertu v Retru v roce 2011) a Marit Larsen (norskou zpěvačkou). Druhá píseň dostala název Wildlife a pochází od Lindsey Ray (Mariah Carey, Demi Lovato), Lindy Robbins (Demi Lovato, Jason Derulo, David Guetta, Zedd, atd) a Dave Bassett (Walk off the Earth, Idina Menzel). Z těchto jmen je jasné, že obě písně by měly diváky zaujmout. Určitě bude zajímavé sledovat o jaké žánry se jedná a která se nakonec probojuje do samotné Eurovize.

A kdo bude tyto písně zpívat? Německo se letos rozhodlo dát šanci neznámých zpěvákům a během podzimu se do finále probojovalo pět jmen – Axel Feige, Felicia lu Kürbiß, Helene Nissen, Levina a Yosefin. Původní Sadi ze soutěže v půlce ledna odstoupil.

Jak už je zmíněné výše, večerem bude provádět již tradičně Barbara Schöneberger. Letošní složení poroty je více než zajímavé – Tim Bendzko opět usedne vedle své bývalé „voicekidsové“ kolegyně Leny a tuto dvojice doplní producent Florian Silbereisen.

Během večera také vystoupí i tzv. interval-acts a jmenovitě to budou: Nicole (první vítězka Německa na Eurovizi 1982), Ruslana (ukrajinská vítězka Eurovize 2004) a Conchita Wurst (rakouská vítězka Eurovize 2014) – děvčata společně zazpívají eurovizní medley (Merci Chérie, Euphoria a Satellite). Dále vystoupí Tim Bendzko s nejnovějším singlem Immer Noch Mensch a herec Matthias Schweighöfer s písní Supermann und seine Frau.

Celou show budete moct sledovat ve čtvrtek 9. února na německé televizi Das Erste od 20:15.

Zdroj fotek: escreporter.com a eurovoix.com

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *